W ramach czwartej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”  w niedziele 9 września
Miłośnicy kolei szykujcie się! Pociąg retro znowu przejedzie po naszych torach

W ramach czwartej edycji projektu „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej”  w niedziele 9 września  do Kalwarii, Wadowic i Andrychowa znowu przyjedzie zabytkowy pociąg ze skansenu w Chabówce.

Świetna wiadomość dla miłośników kolei, a zwłaszcza trakcji parowej, których nie brakuje w naszym rejonie. W kwietniu rozpocznie się czwarta już  edycja projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Jego głównym celem jest promocja atrakcji turystycznych oraz prezentacja dziedzictwa historii kolei w Małopolsce. Projekt obejmuje ogólnodostępne przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Historyczne składy pociągów parowych z początku XX wieku zawitają do takich miejscowości jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Wadowice, Andrychów czy Zakopane. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizator przejazdów, otrzymało na ten cel dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach konkursu "Małopolska Gościnna". Partnerem projektu jest PKP Cargo - opiekun i mecenas Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

W tym roku na turystów czeka 46 kursów po najurokliwszych zakątkach województwa. Rozkład jazdy pociągów historycznych ułożono w oparciu o przewidywane zamknięcia torowe z powodu licznych modernizacji prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe w Małopolsce w 2018 roku.

Pociąg retro (w ubiegłym roku było to lokomotywa parowa Ty42-107 z 1946 roku oraz skład historycznych wagonów z lat 1920 – 1963 typu Bi, Bhixt) przyjedzie z Chabówki do Kalwarii, Wadowic i Andrychowa w niedzielę 9 września.

Rezerwacja biletów i więcej szczegółów już od poniedziałku (12.03) od godziny 20:00 na stronie projektu: kolejegalicyjskie.pl

Tak wyglądał przejazd pociągu retro przez Wadowice w ubiegłym roku:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 UKA 2018-03-10 20:22
Przecież to za pòł roku :-\
Cytować
+3 #2 żartowniś 2018-03-10 20:47
Przecież ten pociąg nie jest "ekologiczny" bo na węgiel. A węgiel jest na zakazanej liście u burmistrza Wadowic. I co burmistrz na to? pozwoli na imprezę? Czy przedstawi Nam projekt, jak przerobić ciuchcie na gaz?
Cytować
0 #3 oli 2018-03-10 22:16
przerobic lokomotywe na mazut poleci jak pedolino
Cytować
+3 #4 olo 2018-03-10 22:23
Najlepsza impreza na konic lata
Cytować
+1 #5 ro ja 2018-03-11 12:48
Mazut nie jest na liście Klinowskiego :lol: Mazutowy dym spowije okoliczne wioski. Świetny pomysł ale do września sporo czasu. Nie zapominajcie o mazucie 8)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.