W sobotę (10.03) w Brzeźnicy, po raz pierwszy w historii, odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Kultury
Po raz pierwszy w tej miejscowości odbył się ten harcerski festiwal

W sobotę (10.03) w Brzeźnicy, po raz pierwszy w historii, odbył się XX Jubileuszowy Festiwal Kultury Harcerskiej pod hasłem „Harc Scout Musical” zorganizowany przez Hufiec Ziemi Wadowickiej i 51 WPDH „Wędrownicy”.

W festiwalu uczestniczyło 14 drużyn w trzech kategoriach wiekowych: zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. Całość imprezy świetnie poprowadziły druhny Oliwia Bałazy, Julia Ignacyk i Dagmara Medoń, które swoim wdziękiem i kreacjami dodały całej imprezie wiele uroku.

Występy młodych artystów miały formę kilkuminutowego musicalu, czyli treść widowiska musiała w sobie zawierać słowo mówione, śpiew i ruch sceniczny, najlepiej taniec. Tematyka spektakli była bardzo różna. Najczęściej dotyczyła przeróbek znanych musicali, filmów dla dzieci, a nawet inspiracji jasełkowych. Towarzyszyła im muzyka grana na gitarach albo oryginalne melodie znanych przebojów. Między występami prowadzące Festiwal prezenterki organizowały dla widowni konkursy z nagrodami, zachęcały do wspólnego śpiewania piosenki festiwalowej, opowiadały anegdotki i żarciki. Dzięki temu czas mijał szybko i nikt się nie nudził. Po prezentacji wszystkich musicali mogliśmy jeszcze obejrzeć atrakcyjne popisy taneczne zespołów młodzieżowych prowadzonych przez Paulinę Milowską, a działających przy CKiP w Brzeźnicy. Festiwal miał formę konkursu, więc jury w składzie: Wiesława Jarguz, Antonina Moskal, Paulina Milowska i Tomasz Tracz musiało wybrać najlepsze spektakle. Po burzliwych obradach wydało następujący werdykt:

Zuchy
I miejsce ex aequo 16 GZ „Przyjaciele Paddingtona” i 17 GZ „Dzielne Lwy”
II miejsce 3 GZ „Ekoludki”
III miejsce 15 GZ „Wodni Przyjaciele”

Harcerze
I miejsce 5 DH „nasze Zoo”
II miejsce 18 DH „Bajkonators”
III miejsce ex aequo 1 WPDH „Wagabunda” i 4 DH „Granit”

Harcerze starsi i wędrownicy
II miejsce 6 DSTH „Dioryt”

Wyróżnienie specjalne otrzymał Kamil Pacułt.

Nagrodami były oryginalne szklane statuetki z logo imprezy, a ich wręczanie i sposób ogłaszania zwycięzców wzorowane były na oscarowej gali. Ponadto w dowód uznania za aktywną pomoc na rzecz środowisk harcerskich komendant Hufca Ziemi Wadowickiej hm. Marcin Homel wręczył Odznaki Hufca dyrektorowi CKiP-u Kazimierzowi Mostowikowi i wójtowi gminy Brzeźnica Bogusławowi Antosowi.

Na zakończenie festiwalu odbył się koncert zespołu „[Harcerze]n”. Śpiewa on przeboje bliskie każdemu harcerzowi: przeróbki i nowatorskie aranżacje piosenek harcerskich, turystycznych i poetyckich w nastroju. Była wiec okazja do tańczenia „pod sceną” i wspólnej zabawy. Impreza okazała się udana, a Brzeźnica gościnna.

 

(Małgorzata i Zbigniew Herzykowie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.