Gmina Wadowice opracowała specjalną ofertę dla mieszkańców "Niedziela będzie dla nas!". To propozyc
Niedziele bez handlu. Gmina ma propozycję na wspólne spędzanie czasu

Gmina Wadowice opracowała specjalną ofertę dla mieszkańców "Niedziela będzie dla nas!". To propozycja na niedziele bez handlu, dzięki którym zyskujemy więcej czasu na to, aby pobyć razem. Zobaczcie szczegóły!

Zgodnie z ustawą, od 1 marca 2018 roku bez ograniczeń sklepy będą mogły być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca (wyjątkiem są okresy przedświąteczne). W pozostałe miesiące w drugą i czwartą niedzielę sklepy miesiąca będą zamknięte. Przez dwa lata będą obowiązywały przepisy przejściowe: w 2018 roku sklepy będą mogły być otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca, a w 2019 roku tylko w ostatnią w miesiącu. Jeśli w niedzielę handlową przypadnie święto, zakupów nie zrobimy. Pierwszy zakaz będzie więc obowiązywał już w dwie kolejne niedziele 11 i 18 marca.

Gmina Wadowice opracowała specjalną ofertę "Niedziela będzie dla nas!". Celem projektu jest zachęcenie wadowiczan, jak i turystów do rodzinnego spędzania weekendów w Wadowicach. Oferta zawiera ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu w przyjaznej i rodzinnej atmosferze, bez pośpiechu i zmęczenia.

Propozycje na niedzielę (11.03) to: "Śladami historii" – Wadowice z przewodnikiem" Muzeum Miejskie (telefon: 33 873 81 00), "Z życia Karola Wojtyły" – wycieczka ciuchcią, rezerwacja (telefony: 604 580 616/530 740 323), "Z plecakiem w Beskid Mały" – wycieczka na Leskowiec, propozycje wycieczek (www.it.wadowice.pl) oraz "Papieska kremówka w jednej z wadowickich kawiarni" – lista kawiarni i cukierni na www.it.wadowice.pl.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich organizatorów jednorazowych, bądź cyklicznych wydarzeń do dołączania się ze swoimi propozycjami do naszej oferty. Poprzez szeroko pojęte wydarzenie rozumiemy organizację płatnych lub bezpłatnych spotkań, warsztatów, pokazów, oprowadzań po obiekcie, koncertów itp., które zachęcą całe rodziny do wyjścia z domów i bycia razem – informuje nas Sławomir Jaworski z Wydziału Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Wszyscy zainteresowani zarówno uczestnictwem w wydarzeniach jak i ich organizacją mogą kontaktować się z biurem Informacji Turystycznej przy ulicy Kościelnej 4, telefon 33 873 23 65 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Czesio 2018-03-07 13:55
Niech spadają, kremówki to gdzie ? W pozamykanych kawiarniach ? Może blanta zapalmy wszyscy nas skawą.
Cytować
+3 #2 ext 2018-03-07 17:17
Podoba mi się "Z plackiem w Beskid Mały"
Cytować
-3 #3 Gość 2018-03-07 17:38
Bóg małymi krokami wyciąga nasz naród z zniewolenia handlu w niedziele:

Kiedyś niedziele były zawsze wolne od handlu ale, ludzie uwierzyli w ściemę że jak będą robić więcej o jeden dzień to będą mieć góry złota i z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc z roku na rok stracili wolność (zamienili czas rodzinny=czas dla Boga na pogoń za kasą) - stali się niewolnikami galerii handlowych, pogoni za kasą....., a tam gdzie niewola i brak Boga przychodzi STRACH i KŁAMSTWO - jak nam to zabiorą to z czego będziemy żyć (pracujmy jeszcze więcej i wyścig trwał...), wszyscy stracą pracę(brak wiary w opatrzność Boga) itp. i te myśli wielu trzymały w niewoli to dokładna kopia Księgi Wyjścia - Stary Testament:

"...4 Na to odpowiedział im król egipski: «Dlaczego to Mojżeszu i Aaronie, chcecie odwieść lud od pracy? Idźcie co prędzej do waszych robót». 5 I powiedział jeszcze faraon: «Oto lud kraju teraz jest liczny, a wy odciągacie go od pracy».
6 Tego samego dnia taki rozkaz wydał faraon dozorcom robót ludu i pisarzom2: 7 «Nie będziecie dostarczać więcej ludowi słomy do wyrabiania cegły, jak poprzednio. Odtąd niech sami starają się o słomę. 8 Wyznaczycie zaś im tę samą ilość cegieł, jaką wyrabiali dotąd, nic im nie zmniejszając; ponieważ są leniwi, wołają przeto: "Pójdźmy złożyć ofiarę naszemu Bogu". 9 Praca tych ludzi musi się stać cięższa, aby się nią zajęli, a nie skłaniali się ku fałszywym wieściom». ...."

biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=55

Egipt dom niewoli:
youtube.com/watch?v=94jTOlV0TI4&list=PLugkgvVFbMoyU1OHV4xRoOuU8u0R5YanG

I ludzie w całym kraju zaczęli wołać w ucisku do Boga i....

To widzimy pewne etapy: oczyszczenia by stać się narodem wolnym od zniewoleń i grzechu - to ta sama droga co wiele wieków temu.

Plagi które pojawiły się w Egipcie zanim zostali wyprowadzeni były znakiem przyjścia Boga(bo tam gdzie Bóg zło się ujawnia z większą siłą by zabić w ludziach wiarę i ducha) i co dziś w Polsce widzimy: wiatr (Bory Tucholskie huragan 2017), woda - pogoda szaleje [ dokładna kopia wydarzeń z Księgi Wyjścia ]

Wolne niedziele to coś więcej niż tylko dzień bez pracy to zmiana która zapoczątkuje nową erę w Polsce gdzie ludzie zaczną częściej wybierać: miłość, czas dla drugiego, odpoczynek niż zniewolenie konsumpcjonizmu co roku nowy smartfon, promocja tu promocja tam, kup, kup, kup, kup ... nie masz za co to kredycik tu tam owam, pożyczka jedna druga 10, 30... i NIEWOLA bo jakoś musimy to spłacić to róbmy na 2,3,10 zmian w piątek świątek i niedziele ....

"...Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby [owce] miały życie i miały je w obfitości...."

biblia.deon.pl/ rozdzial.php?id =349

Mam nadzieje że te słowa przemówią do rozsądku i otworzą uczy wielu.
Cytować
+2 #4 olo 2018-03-07 18:12
"Gość" to albo Ksiądz to czy poczwara ideologiczna
Cytować
+2 #5 chora ideoogia 2018-03-07 19:27
Zablokujcie tego trolla NICK Gość, facet wypisuje brednie na pół strony, niech sobie pisze na kościelnych forach, albo na Pudlu 24.
Nic ci gościu do tego co ja robię w niedzielę, ty zaKleszczony mózgu kleszczu
Cytować
+8 #6 Waldemar 2018-03-08 08:56
Zawsze można iść na Gorzkie Żale do kościoła!
Cytować
+5 #7 oblatywacz 2018-03-10 10:18
A może by tak w wolne od handlu niedziele aktywować targi staroci na placu Getta,jak to było kiedyś.Pod warunkiem ,że miasto udostępni ten plac w te dni nieodpłatnie!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.