Państwowa Szkoła Muzyczna w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2017/18 do klas: fortepi
Wadowicka szkoła muzyczna ogłasza nabór

Państwowa Szkoła Muzyczna w Wadowicach ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2017/18 do klas: fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, kontrabasu, gitary, fletu, klarnetu, oboju, fagotu, trąbki, puzonu, waltorni, tuby, eufonium, akordeonu oraz śpiewu solowego.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach przy ulicy Legionów 11 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2017/18 do klas: fortepianu, skrzypiec, altówki, wiolonczeli, kontrabasu, gitary, fletu, klarnetu, oboju, fagotu, trąbki, puzonu, waltorni, tuby, eufonium, akordeonu oraz śpiewu solowego.

Przesłuchania wstępne do PSM I stopnia odbędą się w poniedziałek (15.05) w godzinach od 14:00 do 19:00. Należy się zgłosić z wypełnionym podaniem, które można pobrać na www.psmwadowice.pl

Egzaminy wstępne do PSM II stopnia odbędą się: 18 maja (wydział wokalny) oraz 19 maja (wydział instrumentalny). Podania do PSM II stopnia  należy złożyć w sekretariacie Szkoły do dnia 15 maja.

Przypomnijmy, że historia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach sięga roku 1969, gdy w ówczesnym Powiatowym Domu Kultury powstało Społeczne Ognisko Muzyczne. W roku 1971 ognisko zostało przekształcone w filię Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Oświęcimiu.  Przełomowym wydarzeniem w historii szkoły było uzyskanie stałej siedziby, dzięki ofiarności zasłużonych wadowickich nauczycielek: Janiny i Zofii Usiekniewicz oraz ich brata Józefa. 11 marca 1973 roku przekazali oni budynek przy ulicy Dzierżyńskiego 11 (obecnie Legionów) z przeznaczeniem dla szkoły muzycznej. Na pamiątkę tego wydarzenia wmurowano w korytarzu szkoły pamiątkową tablicę.

Dzięki uzyskaniu własnej siedziby szkoła przekształciła się z filialnej w samodzielną już placówkę. Jej powstanie miało ogromne znaczenie dla Wadowic i okolicznych miejscowości. Pozwalało rozwijać swoje zdolności utalentowanym dzieciom i młodzieży. Ilość chętnych do nauki zawsze przekraczała możliwości szkoły, stąd kontynuowano działalność Społecznego Ogniska Muzycznego, które istnieje już od 36 lat. Filie Ogniska działały także w Kalwarii Zebrzydowskiej, Lanckoronie, Wieprzu, Brzeźnicy i Makowie Podhalańskim, pozwalając wyszukiwać młode talenty. Na początku działalności szkoły prowadzono naukę w klasach: fortepianu, skrzypiec, akordeonu, klarnetu i trąbki. Od roku 1976 istnieje klasa wiolonczeli, od 1995 klasa fagotu, a od 2003 klasa fletu poprzecznego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.