Chcesz stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny? A może już zacząłeś? Szukasz źródeł, dzięk
Rusza Wadowicka Szkoła Genealogów. Można się jeszcze zapisać

Chcesz stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny? A może już zacząłeś? Szukasz źródeł, dzięki którym lepiej poznasz rodzinne losy? Jeśli tak, to ten projekt jest skierowany właśnie do ciebie!

We wtorek (16.05) o godzinie 17:00 w sali ekspozycyjno-edukacyjnej Muzeum Miejskiego (ulica Kościelna 4) odbędzie się wykład o poszukiwaniach wadowickich korzeni Marcina Kępki Wadowity, który wygłosi dr Tomasz Graff z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Wykład ten, inaugurujący  Wadowicką Szkołę  Genealogów, ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich zainteresowanych zgłębianiem tajemnic starych ksiąg i archiwalnych dokumentów. A jeśli ci się spodoba, to będziesz mógł zapisać się do tej szkoły.

Wadowicka Szkoła Genealogów, to nowy projekt muzeum współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest on skierowany do osób w każdym wieku. Uczestnicy WSGdzięki udziale w bezpłatnych wykładach, warsztatach i wyjazdach do archiwów nauczą się gdzie i jak szukać wiedzy o historii swojej rodziny, a potem jak zbudować własne drzewa genealogiczne.

Dodatkowe informacje dotyczące projektu można uzyskać w Muzeum Miejskim przy ulicy Kościelnej 4 telefonicznie: 33 873 81 00.

Poszukiwania genealogiczne mogą okazać się emocjonującą i niezwykłą przygodą.

(AG)
(zdjęcie: Facebook dr. Tomasz Graff)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.