Do końca listopada można składać wniosek o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 zł
Do końca listopada można złożyć wniosek o bon edukacyjny

Do końca listopada można składać wniosek o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka. Bon jest przeznaczony dla uczniów gminy z podstawówek.

Tylko do czwartku (30.11) można składać jeszcze  wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka.  Po złożeniu wniosku na konto wnioskodawcy trafi 500 złotych na każde dziecko uczące się w szkole podstawowej. Będzie to jednorazowa wypłata. Środki powinny trafić na konta wnioskodawców najpóźniej do końca tego roku. Wniosek można pobrać TUTAJ.

Przypomnijmy, że Wadowicki Bon Edukacyjny to pomoc dla rodziców w pokryciu kosztów poniesionych na zajęcia dodatkowe dla swoich pociech. Czy to będą korepetycje, zajęcia sportowe, artystyczne, rehabilitacyjne itp. to zależy od rodziców i ich dzieci. Magistrat nie będzie weryfikował tych wydatków.

Świadczenie to w żaden sposób nie jest  opodatkowane. Wynika to bezpośrednio z ustawy o podatku dochodowym, która zwalnia z opodatkowania wszystkie świadczenia wypłacane na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

W tym roku bon w postaci przelewu o wartości 500 złotych trafić ma do ponad 3 tysięcy uczniów z gminy Wadowice. Zaplanowano na to około 1,6 miliona złotych w budżecie. W ubiegłym roku skorzystało z niego 2721 dzieci, ponad pół tysiąca nie otrzymało bonu: rodzice nie złożyli o niego wniosku.

Bon to pomysł sprzed kilku lat obecnego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, który zachwalał go w swoim programie wyborczym. Krytykowany jest za to, że nie przysługuje wszystkim uczniom tylko podstawówek  oraz nie mogły go otrzymać rodziny zastępcze i dzieci sieroty, które mają opiekunów prawnych lub faktycznych. Ostatnie dwa ograniczenia szybko zostały naprawione przez Radę Miejską w Wadowicach.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.