Ponad 2,9 tysiąca uczniów ze 105 szkół ponadpodstawowych z naszego województwa, również z powiatu
Niemal 3 tysiące małopolskich uczniów wzięło udział w Olimpiadzie ZUS

Ponad 2,9 tysiąca uczniów ze 105 szkół ponadpodstawowych z naszego województwa, również z powiatu wadowickiego, wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” to część Lekcji z ZUS. Jest to autorski projekt edukacyjny, który już od 9 lat realizują szkoły średnie w Polsce. W czasie zajęć młodzież zdobywa praktyczną wiedzę m. in. o prowadzeniu działalności gospodarczej, powszechnych ubezpieczeniach społecznych i korzyściach, które daje legalna praca. Uczniowie korzystają z materiałów, które zostały opracowane specjalnie na potrzeby tego programu.

W pierwszym etapie olimpiady uczniowie musieli odpowiedzieć na 20 pytań jednokrotnego wyboru. Mieli na to maksymalnie 30 minut. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS.

O tym, które miejsce zajął uczeń decydowały zdobyte punkty i czas, w jakim rozwiązał test. Ostatecznie o tym, ile zespołów zakwalifikowało się do II etapu, dowiemy się w połowie grudnia. Drugi etap olimpiady – wojewódzki, odbędzie się 7 marca 2023 roku a ogólnopolski finał 14 kwietnia przyszłego roku.

Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Laureaci Olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego dla technika ekonomisty i rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci otrzymują indeksy na wybrane kierunki studiów, np. administracyjne, prawne i ekonomiczne.

Na finalistów czekają również atrakcyjne nagrody, m.in. laptopy, tablety, e-booki.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 Zenek 2022-12-01 14:11
Olimpiada zus..., matura 30%... Ludzie...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.