Noszenie odblasków przez pieszych po zmroku i poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. Warto o tym pa
Noś odblaski! Policja zachęca pieszych

Noszenie odblasków przez pieszych po zmroku i poza terenem zabudowanym jest obowiązkowe. Warto o tym pamiętać. Policja apeluje, aby nosić je, również w innych przypadkach. To może uratować zdrowie jak i życie pieszego.

Jesień to czas zmniejszonej widoczności powietrza oraz wzmożonych opadów deszczu. Przy często zmieniającej się pogodzie, warunki na drodze stają się uciążliwe dla wszystkich uczestników ruchu. Szczególnie szybko zapadający zmrok, może stwarzać zagrożenie dla pieszych, często zmuszonych korzystać z jezdni lub pobocza. Dlatego mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominają o odblaskach!

Przed nami kilka tygodni jesiennej aury. Wcześnie zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, mokra i śliska nawierzchnia oraz zalegające liście na jezdni często powodują utrudnienia na drodze. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni. Dlatego wszystkich użytkowników dróg, zachęcamy do korzystania z elementów odblaskowych – apeluje policja.

Piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że w przypadku zdarzenia drogowego nie chronią ich żadne dodatkowe elementy, takie jak np. karoseria pojazdu czy też pasy bezpieczeństwa. W jesiennej aurze dodatkowo stają się mniej widoczni na drodze. Można temu zaradzić, korzystając z różnych form elementów odblaskowych na swojej odzieży. Osoby, które noszą ciemną odzież są widziane przez kierujących pojazdami zaledwie z odległości około 40 metrów natomiast niewielki element odblaskowy sprawia, że stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów Dajemy tym samym czas kierowcy na odpowiednią reakcję na naszą obecność na drodze.

Odblaski po zmroku i poza terenem zabudowanym są obowiązkowe. Jednak policjanci zalecają korzystanie z nich również w innych przypadkach. Można je przypiąć do kurtki, czapki lub plecaka i nosić je tak, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych, tym sam będąc zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z przodu i z tyłu. Opaski, breloczki, odblaskowe torby czy plecaki- możliwości jest wiele, ale każda z nich może uratować  zdrowie, a nawet życie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 K7 2022-11-19 12:45
Gdzie można kupić ?
Cytować
+9 #2 . 2022-11-19 13:01
Cytuję Jp zawsze i wszędzie:
Hola hola hola sami nie przestrzegają prawa napadają ludzi kobiety zatruwają życie i nigdy nie pomagają
To ja mam słowo dla policji niech spierdala !!

Ale jak tobie się coś przytrafi, to będziesz pierwszy skomlał o pomoc do policji.
Cytować
-4 #3 haha 2022-11-19 13:04
Cytat:
Ale jak tobie się coś przytrafi, to będziesz pierwszy skomlał o pomoc do policji.
Tak tak tak a prawda jest taka że przytrafi mu sie tylko wtedy jak policja go napadnie !!!
Ludzie nigdy nic od nich nie chcą a oni i tak sie im wpierdają !!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.