Do końca listopada można składać wniosek o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 zł
Ostatnie dni na złożenie wniosku o wadowicki bon edukacyjny

Do końca listopada można składać wniosek o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka. Bon jest przeznaczony dla uczniów gminy z klas od pierwszej do ósmej szkół podstawowych. W tym roku trafi do  3245 uczniów.

Tylko do środy (30.11) można składać jeszcze  wnioski w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach o przyznanie wadowickiego bonu edukacyjnego w kwocie 500 złotych na zajęcia pozalekcyjne dla swojego dziecka.  Po złożeniu wniosku na konto wnioskodawcy trafi 500 złotych na każde dziecko uczące się w szkole podstawowej. Będzie to jednorazowa wypłata. Środki powinny trafić na konta wnioskodawców najpóźniej do końca tego roku.

Przypomnijmy, że Wadowicki Bon Edukacyjny to pomoc dla rodziców w pokryciu kosztów poniesionych na zajęcia dodatkowe dla swoich pociech. Czy to będą korepetycje, zajęcia sportowe, artystyczne, rehabilitacyjne itp. to zależy od rodziców i ich dzieci. Magistrat nie będzie weryfikował tych wydatków.

Świadczenie to w żaden sposób nie będzie opodatkowane. Wynika to bezpośrednio z ustawy o podatku dochodowym, która zwalnia z opodatkowania wszystkie świadczenia wypłacane na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych.

W tym roku bon w postaci przelewu o wartości 500 złotych trafi do 3245 uczniów z gminy Wadowice, co daje łączną kwotę 1 622 500 złotych.

Bon to pomysł sprzed kilku lat obecnego burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, który zachwalał go w swoim programie wyborczym. Krytykowany jest za to, że nie przysługuje wszystkim uczniom tylko podstawówek  oraz nie mogły go otrzymać rodziny zastępcze i dzieci sieroty, które mają opiekunów prawnych lub faktycznych. Ostatnie dwa ograniczenia szybko zostały naprawione przez Radę Miejską w Wadowicach.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 HAHA 2022-11-28 13:30
I tak ludzie będą pamiętali że to ciul bo ciul zawsze pozostanie ciulem
Zwłaszcza taki który okrada i niszczy miasto :)
Cytować
+5 #2 Zenek 2022-12-02 13:53
Kolejny impuls zwiększający inflację.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.