Jak się mieszka w pobliżu budowy i to nie byle jakiej bo zbiornika wodnego Świnna Poręba, trzeba wied
Skanska edukuje dzieciaki

Jak się mieszka w pobliżu budowy i to nie byle jakiej bo zbiornika wodnego Świnna Poręba, trzeba wiedzieć jak się na niej zachować. O tym edukowała uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce firma Skanska.

Jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski, z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy – odpowiedzi między innymi na te pytania poznały we wtorek (20.11) dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce. Akcję edukacyjną promującą bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwłaszcza w pobliżu budowy, przeprowadziła firma Skanska.

Spotkanie w szkole w Dąbrówce odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej "Bezpieczni w pobliżu budowy". Szkoła w Dąbrówce znajduje się tuż obok prowadzonej przez Skanska budowy mostu kolejowego, powstającego w ramach zbiornika wodnego Świnna Porębą. Każdego dnia dzieci ze szkoły w Dąbrówce mijają plac robót, dlatego też tak ważne jest, aby miały świadomość zagrożeń związanych z budową i potrafiły bezpiecznie poruszać się po drogach.

Podczas spotkania w Dąbrówce dzieci dowiedziały się o zagrożeniach związanych z pracą na budowie i poruszaniem się w pobliżu terenu budowy, a także poznały zasady bezpiecznej pracy na budowie. Mogły np. przymierzyć kask, ochronniki słuchu oraz rękawice. Uczniowie zostali też zapoznani ze znakami ostrzegającymi przed wejściem na teren budowy mostu i zasadami właściwego poruszania się po drogach.

Podczas  akcji dzieci mogły zabawić się przez chwilę w budowlańców i wybudować domek z kartonów. Jednak największa atrakcja czekała na uczniów przed szkołą, a była to specjalnie sprowadzona z budowy koparko-ładowarka! Dzieci mogły z bliska zobaczyć jak wygląda taka maszyny i jak jest duża, a nawet usiąść w kabinie operatora!

"Skanska edukuje i wyposaża dzieci w elementy odblaskowe już od kilku lat. Pierwszą edycję kampanii promującej bezpieczne poruszanie się po drogach firma przeprowadziła w 2008 roku. Do tej pory przeszkoliła 50 tysięcy dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, rozdając im odblaski w postaci opasek, breloków i kamizelek. Celem kampanii „Bezpieczni w pobliżu budowy” jest kształtowanie wśród dzieci umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach oraz popularyzacja noszenia elementów odblaskowych" - informuje nas Iwona Walczak z zespołu ds. komunikacji Skanska.

Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce wyposażone zostały w kamizelki odblaskowe, które ułatwią im bezpieczne poruszanie się po drogach. Dzieci otrzymały też kodeksy drogowe w postaci wyklejanek oraz odblaskowe worki na buty i breloczki.

(MG)
(zdjęcia: Skanska S.A.)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 daniel 2012-11-21 19:00
A w Choczni odbyły sie zawody w szachak, juniorak i seniorak
Cytować
0 #2 Luki 2013-01-15 20:08
I prawidłowo..SKA NSKA.. to jedyna firma, która stawia 100 proc. na bezpieczeństwo. ..bardzo ładny gest dla dzieci,ze strony firmy...wypadki chodzą po ludziach,a dzieci są narażone na niebezpieczeńst wo najbardziej....
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.