Tegoroczne egzaminy maturalny i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami, na podstaw
Matury i egzaminy ósmoklasistów według zaplanowanych terminów

Tegoroczne egzaminy maturalny i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z zaplanowanymi terminami, na podstawie wymagań egzaminacyjnych. Jest też szansa, ze uczniowie w maju wrócą do szkół o ile tendencja spadkowa zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywała.

Jak poinformował rząd, najmłodsi uczniowie wracają do szkół w systemie hybrydowym w 11 województwach. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podał też, że jeśli tendencja spadkowa w epidemii utrzyma się i wskaźniki na to pozwolą, to jest szansa, że w maju wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej. W przyszłym tygodniu mają zapadać w tej sprawie decyzje.

Matury i egzaminy ósmoklasistów odbędą się w tym roku  w zaplanowanym terminie i na podstawie wymogów egzaminacyjnych: od 4 maja do 20 maja - egzamin maturalny, zaś od 25 maja do 27 maja - egzamin ósmoklasisty.

w tym roku w związku z epidemią COVID-19 i koniecznością prowadzenia edukacji zdalnej, egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań (o 20-30% w zależności od przedmiotu) określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego, które były podstawą przeprowadzania egzaminów w latach ubiegłych.

Zapowiadane dodatkowe zajęcia, aby nadrabiać zaległości, które powstały w wyniku zdalnej edukacji dla uczniów mają być uruchamiane w maju, czerwcu, a potem mają być kontynuowane we wrześniu.)

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.