Aż 269 uczniów z dziewięciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wadowickiego zmierzyło się w
"Kahoot z Tischnerem" 2021 za nami

Aż 269 uczniów z dziewięciu szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu wadowickiego zmierzyło się w tegorocznym interaktywnym konkursie języka angielskiego „Kahoot z Tischnerem”, którego głównym organizatorem było CKZiU nr 1 w Wadowicach.

W finale wydarzenia  uczestnicy odpowiadali na pytania konkursowe za pomocą urządzeń mobilnych: telefonów i tabletów.

Gamifikacja to nie tylko świetna rozrywka, ale też znakomita lekcja, która motywuje i rozwija umiejętności uczniów, sprawia, że zajęcia czy konkursy są przez nich wyczekiwane. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania, a emocje podczas zmagań konkursowych sięgały zenitu. Na wyniki wpływ miała nie tylko poprawna odpowiedź, ale również refleks. Kahoot generuje kod, dzięki któremu uczniowie na swoich mobilnych urządzeniach udzielali odpowiedzi, wybierając odpowiedni kolor. Program podsumowuje każde pytanie ujawniając, ile było poprawnych, a ile błędnych odpowiedzi – relacjonuje Monika Wanat, która wspólnie z Radosławem Radwanem przygotowała konkurs.

Na zakończenie konkursu każdy z graczy otrzymał pamiątkowy dyplom, natomiast trzy pierwsze miejsca oraz trzy wyróżnienia uhonorowane zostały nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Zwycięzcą konkursu została uczennica I LO w Andrychowie. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie I LO w Wadowicach. Wyróżnienia trafiły do wychowanków Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKZiU nr 2 w Wadowicach oraz CKZiU nr 1 w Wadowicach.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 nobody 2021-04-15 13:26
A uczennica ma jakieś imię? A może nawet i nazwisko posiada?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.