Osiem nowych laptopów wraz z akcesoriami trafiło w czwartek (27.11) do trzech powiatowych Domów Pomocy
Nowe laptopy w Domach Pomocy Społecznej

Osiem nowych laptopów wraz z akcesoriami trafiło w czwartek (27.11) do trzech powiatowych Domów Pomocy Społecznej. Pozwoli to mieszkańcom tych placówek częściej kontaktować się ze swoimi bliskimi.

Pandemia koronawirusa wymusiła znaczne ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Obostrzenia w zakresie odwiedzin i swobodnych wyjść poza teren DPS-ów mocno dotknęły ich mieszkańców i spowodowały konieczność uruchomienia innych form komunikacji z najbliższymi.

Zakup laptopów wraz z dodatkowym sprzętem, m.in. kamerami internetowymi to nasza odpowiedź na tę sytuację. Mamy świadomość, że nic nie zastąpi normalnego, bezpośredniego kontaktu z bliskimi, ale pandemia na to nie pozwala. Cieszymy się, że udało nam się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie i choć w takiej formie możemy pomóc mieszkańcom naszych DPS-ów w stałym podtrzymywaniu kontaktów z rodziną i przyjaciółmi – podkreśla wicestarosta Beata Smolec.

Laptopy, kamery, głośniki  i słuchawki trafiły do DPS-u w Izdebniku oraz dwóch domów w Wadowicach: przy ul. Parkowej i Pułaskiego. Środki na zakup sprzętu (prawie 33 tysiące złotych) powiat wadowicki otrzymał w ramach zadania grantowego „Sami-Dzielni! – razem przeciw COVID-19”, realizowanego z projektu „Sami-Dzielni! Nowe standardy mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi”. Zakup był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Przypomnijmy, iż w kwietniu tego roku z programu „Zdalna Szkoła”, dofinansowanego z Unii Europejskiej Powiat Wadowicki pozyskał 100 tysięcy złotych na zakup 56 laptopów wraz z oprogramowaniem do dziewięciu placówek oświatowych. Sprzęt wypożyczono młodzieży oraz nauczycielom na czas zdalnej nauki. Kiedy uczniowie wrócą do szkół, laptopy zostaną wykorzystane do innych celów dydaktycznych.


(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-2 #1 Olo 2020-11-27 11:09
Ale pomoc! Tyle stać powiat żeby laptopy kupić, kamerki? Przestańcie się kompromitować! Jaką wy pomoc oferujecie mieszkańcom? Brak z waszej strony dbałości o miejsca pracy i przedsiębiorstw a! Gdzie zwolnienia z podatku firm transportowych? Gdzie zwolnienia z płacenia za zawsze usługi? Co wy myślicie że mu tego nie widzimy jak się tłuste koty z PiSu obnosić w powiecie wadowickim!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.