Karol Paździor, uczeń Szkoły Podstawowej z Jaszczurowej (gmina Mucharz) zajął 1 miejsce w Małopolsc
Uczeń z Jaszczurowej pierwszy w województwie i dziesiąty w Polsce!

Karol Paździor, uczeń Szkoły Podstawowej z Jaszczurowej (gmina Mucharz) zajął 1 miejsce w Małopolsce i 10 w Polsce w finale ogólnopolskim Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

W tym roku zaszczyt goszczenia laureatów XXV Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej" przypadł Robertowi Supłowi, dyrektorowi Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. W murach „Milusina" najlepsi uczniowie odebrali nagrody oraz pamiątkowe medale i dyplomy.

„Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości" – to właśnie w imię szacunku do przeszłości już po raz 25. odbył się Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". W domu autora tych słów, Józefa Piłsudskiego, spotykali się uczniowie uczestniczący w finałowych zmaganiach i  zaproszeni goście.

W finale tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego uczestniczyło 56 osób. Okazały się one najlepsze spośród niemal 9 000 uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII oraz uczniów branżowych szkół I stopnia, którzy przystąpili do szkolnego etapu konkursu. W tym roku młodzież mogła wykazać się wiedzą w zakresie losów żołnierza i dziejów oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej. Oprócz nagród uczestnicy otrzymali także pamiątkowe medale od Stowarzyszenia - Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Uczeń Szkoły Podstawowej w Jaszczurowej Karol Paździor w tym roku zajął 1 miejsce w Małopolsce i 10 w Polsce. To kolejny jego konkurs zakończony sukcesem. Był już finalistą konkursów organizowanych przez kuratorium, IPN oraz laureatem „Losów żołnierza..." w 2019 roku. Jego wiedza historyczna jest imponująca, a zainteresowania naukowe bardzo szerokie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ola 2020-11-16 15:31
Gratulacje! Geniusz!
Cytować
0 #2 bezprzebaczenia 2020-11-16 16:57
Brawo młodzieńcze !
Cytować
0 #3 Kasia 2020-11-16 20:59
Brawo!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.