Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Andrychowie Andrzej Szafrański poinformował, że dwustu z pół t
Prawie połowa z wszystkich nauczycieli andrychowskich szkół  na zwolnieniu

Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Andrychowie Andrzej Szafrański poinformował, że dwustu z pół tysiąca nauczycieli w gminnych jednostkach edukacji Andrychowa jest na zwolnieniu. Zwrócił uwagę, ze gdyby od początku wprowadzono zdalne nauczanie, sytuacja byłaby mniej poważna.

W czwartek (29.10) dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty w Andrychowie Andrzej Szafrański na antenie Radia Andrychów poinformował, że dwustu z pół tysiąca nauczycieli w gminnych placówkach edukacyjnych jest chorych i przebywa na zwolnieniach.

To nie są tylko covidowskie zwolnienia, ich jest mniejszość, a większość jest z powodu innych chorób – mówił na antenie Radia Andrychów Andrzej Szafrański.

Od piątku (30.10) Przedszkole nr 1 znajdujące się przy ulicy Floriańskiej nie będzie przyjmowało dzieci: nie ma załogi, nie ma z kim pracować bo tak dużo w placówce zwolnień lekarskich i nie da się zabezpieczyć bezpiecznego pobytu dzieci w przedszkolu.

Zdaniem władz Andrychowa i Szafrańskiego,  gdyby wprowadzić od września zdalne nauczanie, to problem by nie wystąpił, a przynajmniej nie w takiej skali.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Anty pisior 2020-10-29 16:21
Ferie wakacje A teraz wirus. I można odpoczywać. Bo ma katarek i juz l4
Cytować
-1 #2 ania 2020-10-29 16:35
czy to nie dziwne ze tylko nauczyciele chorują? praktycznie nie chorują dzieci, nie chorują Panie sprzedawczynie, tylkoa ciało pedagogiczne jakaś dziwna zaraza dopadła
Cytować
0 #3 Anty pisior 2020-10-29 18:35
Panie sprzątaczki w szkołach tez nie chorują. Ale za to grono pedagogiczne zawsze ma dużo do powiedzenia i są strasznie zmęczone i zapracowane i mało zarabiają. No to katarek I już l4. Bo po co pracować ka wirus świrus
Cytować
0 #4 Zarazek 2020-10-29 18:52
Wcale sie nie dziwie karza im prowadzic lekcje zdalne nie wszyscy sa kumaci w komputery a nie wszyscy moga pracowac przy komputerach maja rozne schorzenia ktore uniemozliwiaja prace przy nich.Kiedys mowiono aby dzieci jak najmniej przebywaly przy komputerach bo oczy bo sie garbia psychika no i najwazniejsze promieniowanie ktore moze miec wplyw kiedys w przyszlosci.Ja wiem ze narazie to nic nie boli ale skad tyle mlodziezy na hematologi?
Cytować
0 #5 Beata 2020-10-29 21:25
Ludzie nie macie zielonego pojęcia o pracy nauczyciela, widzicie ich wakacje i dni wolne, ja jako nauczycielka polonistka z 35-letnim stażem pracy życzę Wam, aby każdy z Was przyszedł choć na tydzień do pracy w szkole i zobaczył ile naprawdę godzin pracuję nauczyciel, szczególnie w okresie beznadziejnego nauczania zdalnego, jeszcze raz - nie oceniajcie kogoś, jeżeli nie znacie specyfiki tego zawodu.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.