W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wykonano i oddano do użytku nowoczesny gabinet stomatol
Do kalwaryjskiej szkoły powrócił gabinet stomatologiczny

W Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wykonano i oddano do użytku nowoczesny gabinet stomatologiczny.  Gmina planuje w kolejnych latach uruchomić podobne  gabinety w dwóch placówkach szkolnych na terenie sołectw w Przytkowicach i Leńczach.

Dzisiejsi czterdziestolatkowie pamiętają, że kiedyś w każdej szkole był zarówno  gabinet dentystyczny jak i higienistka. Niestety wraz ze zmianami ustrojowymi i kolejnymi "dobrymi zmianami" takie rzeczy uważane są za luksus. Władze Kalwarii dbając o zdrowie najmłodszych w Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej wykonano i oddano do użytku nowoczesny gabinet stomatologiczny.   Gabinet w Kalwarii Zebrzydowskiej  zostanie uruchomiony, po powrocie dzieci do szkół, będzie funkcjonował jako gabinet międzyszkolny.

Gabinet został wyposażony w  nowoczesny  unit stomatologiczny,  który został zakupiony ze  środków SP ZOZ Kalwaria Zebrzydowska (koszt 50 tysięcy złotych), gabinet został też umeblowany (koszt 2 tysiące złotych)

Wykonano prace związane z przebudową pomieszczenia (malowanie, licowanie ścian płytkami ceramicznymi, wykonano posadzkę z płytek gresowych, dokonano montażu oświetlenia, wymieniono  drzwi i wentylator – koszt adaptacji wyniósł 25 tysięcy złotych i został pokryty z budżetu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W piątek (20.11)  dokonano odbioru gabinetu, w którym udział wziął burmistrz Augustyn Ormanty, dyrektor szkoły Maria Mlak oraz Kierownik SP ZOZ Grzegorz Pasternak.

Gmina planuje w kolejnych latach uruchomić podobne  gabinety w dwóch placówkach szkolnych na terenie sołectw w Przytkowicach i Leńczach.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 Jarosław 2020-11-20 19:05
A gmina Wadowice inwestuje w ławki na ulicy .
Cytować
+2 #2 Mieszkaniec 2020-11-21 06:32
A kiedy wróci do ośrodka w choczni
Cytować
0 #3 . 2020-11-21 22:27
A kto będzie pracował w tych gabinetach? Emerytowani dentyści? Przywracanie rozwiązań z przeszłości to niekoniecznie postęp.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.