"Peryskop", pismo licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity zostało docenione z
Licealny „Peryskop” znowu górą

"Peryskop", pismo licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity zostało docenione za „kreatywność i różnorodność zarówno treści jak i formy” i zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Gazet Szkolnych „Nasza Gazeta”.

Na 26. już edycję  Ogólnopolskim Konkursie Gazet Szkolnych „Nasza Gazeta”  zgłoszenia nadesłało ponad sto redakcji gazet szkolnych z całego kraju. Jury, w skład którego wchodzili zarówno przedstawiciele organizatora czyli Pałacu Młodzieży w Katowicach, jak i profesjonalni dziennikarze „Dziennika Zachodniego”, patrona konkursu,   zdecydowało się docenić „kreatywność i różnorodność zarówno treści jak i formy” wielokrotnie już nagradzanego w przeszłości na Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży pisma "Peryskop" licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity, przyznając mu  w tej rywalizacji początkujących dziennikarzy II miejsce.

W tym roku wygrał „Ekonomik News” z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, a trzecie miejsce zajęła „Cenzurka” z LO nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Od zeszłego roku krakowski FAM zawiesił kategorię „gazety szkolne” na rzecz innych mediów, więc spróbowaliśmy swych sił po raz pierwszy w mającym już wieloletnią tradycję ogólnopolskim konkursie „Nasza Gazeta” - i od razu taki sukces! Moi młodzi redaktorzy poczuli się bardzo dowartościowani i tylko szkoda, że ze względu na pandemię rozstrzygnięcie konkursu, przeniesione z kwietnia, odbyło się online, a dyplomy i nagrody przesłano pocztą. No coż, takie czasy, ale na pocieszenie dodam, że pogratulowano nam także tego, iż najprawdopodobniej jesteśmy najdłużej nieprzerwanie istniejącą gazetą szkolną w Polsce – komentuje sukces swoich podopiecznych Henryk Odrozek, opiekun redakcji gazety szkolnej „Peryskop” w „Wadowicie”.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Anty pisior 2020-10-16 12:42
Już nie bo od poniedziałku pinokio zamyka szkoły średnie
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.