Wielu uczniów było zaskoczonych, kiedy okazało się, że odwiedzająca popularnego "Tischnera" Anna Ma
Sędzia Anna Maria Wesołowska w Tischnerze

Wielu uczniów było zaskoczonych, kiedy okazało się, że odwiedzająca popularnego "Tischnera" Anna Maria Wesołowska nie jest aktorką znaną szerokiej publiczności z programu „Sędzia Anna Maria Wesołowska”, a prawdziwym sędzią orzekającym na sali sądowej od 1982 roku.

Podczas spotkania ze społecznością w szkolną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2  Anna Maria Wesołowska pragnęła przede wszystkim uświadomić, jak ważna jest edukacja i świadomość prawna wśród młodych ludzi, którzy często nie znając konsekwencji swoich czynów popadają w konflikt z prawem. Brak zasad, obserwowane współcześnie zjawisko zacierania się granicy między dobrem, a złem jest przyczyną wstępowania na drogę przestępstwa.

Sędzia zachęcała do konkretnych działań, do tego, by stworzyć w szkole kącik prawny, gdzie można zamieścić ważne z punktu widzenia prawa treści, które budziłyby w młodych ludziach świadomość prawną, gdzie uczylibyśmy siebie nawzajem. Zachęcała, by podjąć trud walki o normalność, o lepszy świat zaczynając od najbliższego otoczenia i od najprostszych spraw – informują pracownicy szkoły.

Podczas spotkania panowała bardzo przyjazna atmosfera, toteż uczniowie zadawali liczne pytania, a niektórzy mogli nawet założyć sędziowską togę. Na koniec można było otrzymać autograf oraz zrobić sobie zdjęcie.

Nauczyciele szkoły, mają nadzieję, że ta lekcja uświadomiła uczniom, gdzie zaczyna się ich odpowiedzialność za swoje czyny i zachęciła do poznawania podstawowych przepisów prawnych, z których będą chcieli i umieli korzystać.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Andrzej 2019-04-10 19:12
Dzisiejsza " normalność i kultura " - łapy w kieszeni
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.