Krzysztof  Obłonczek uczeń czwartej klasy Technikum Informatycznego w CKZiU nr 2 w Wadowicach został
Ci to się znają na informatyce

Krzysztof  Obłonczek uczeń czwartej klasy Technikum Informatycznego w CKZiU nr 2 w Wadowicach został laureatem I miejsca 7 edycji ogólnopolskiego konkursu Potyczki Informatyczne Nowej Generacji organizowanego przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Do finału tego konkursu, który odbył się we wtorek (2.04) kwietnia na Wydziale Informatyki ZUT, obok Krzysztofa,  zakwalifikowali się również trzej uczniowie z klasy trzeciej TI: Mateusz Dobrzański, Konrad Filek oraz Mateusz Górzański.

Aby dotrzeć do finału, uczniowie musieli pomyślnie przejść przez dwa wcześniejsze etapy konkursu PING. Od października 2018 roku do początku marca 2019 roku ponad 80 uczniów z całej Polski zmagało się z trudnymi zadaniami programistycznymi. Spośród nich wyłoniono 16 finalistów – jedna czwarta z nich to uczniowie naszej szkoły. Jest to tym większy sukces, że w tych zawodach startowaliśmy po raz pierwszy.

Tak długi czas rozwiązywania różnorodnych problemów algorytmicznych pozwala młodym programistom rozwinąć swoje umiejętności i dojrzeć do bardzo wymagającego finału konkursu. Właśnie ta dojrzałość, profesjonalizm i kreatywność myślenia naszych uczniów sprawiła, że i nad Bałtykiem podziwiano informatyków z Wadowic.

W środę (3.04) uroczyście ogłoszono wyniki konkursu, uświetniając tym samym ceremonię otwarcia konferencji r@bbit 2019 (największych na Pomorzu Targów Pracy branży IT). Nagrody i dyplomy wręczali: dr hab. Bożena Śmiałkowska, prof. ZUT, prorektor ZUT oraz dr hab. inż. Jerzy Pejaś, dziekan Wydziału Informatyki wraz z przedstawicielami firm Consileon i Red Sky, współfundatorów nagród. W tym roku finał konkursu objęty był patronatem programu Erasmus+ DIGITAL SKILLS ACCELERATOR, z którego zasobów ufundowano nagrody rzeczowe.

Krzysztof, jako laureat – zdobywca I miejsca otrzymał liczne cenne nagrody rzeczowe oraz wstęp na studia z pominięciem procedury rekrutacyjnej.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Ty 2019-04-08 14:49
Ale mają miny. Boże, co szkoła robi z nauczycielami.
Cytować
+1 #2 rodo? 2019-04-08 20:37
Co to jest CKZiU nr 2 ?
Może mają nauczyciela prowadzącego?
Cytować
+5 #3 alojzy 2019-04-08 20:54
He ten ziomek po lewej stronie wygląda jakby przynajmniej raz już umarł.
Zaliczył pewno kolejny respawn.
śmiało mógłby grać w filmach Tima Burtona
Cytować
+2 #4 Sławek 2019-04-09 00:31
Wyglądają jakby grali w Battlefielda na tych zawodach. Tydzień bez przerwy.
Cytować
0 #5 פֿאָלקס שטימע 2019-04-09 00:55
Cytuję rodo?:
Co to jest CKZiU nr 2 ?Wyższa Szkoła Wszystkiego Dobrego przy Akademii Umiejętności Wszelakich. :lol:
Cytować
+1 #6 Max 2019-04-09 10:47
Pan z lewej wygląda jak polski Elliot Alderson.
Cytować
-2 #7 Bartek 2019-04-09 20:11
Dla licealistów jest Olimpiada informatyczna, a dla techników para olimpiady jak ta. Wiem jaki jest poziom programistyki w technikach, o czym świadczy fakt że na 300 osób w II etapie Olimpiady było tylko 4 uczniów techników. Nie jest to zatem raczej powód do dumy :)
Cytować
0 #8 Technik informatyk 2019-04-12 09:26
Cytuję Bartek:
Dla licealistów jest Olimpiada informatyczna, a dla techników para olimpiady jak ta. Wiem jaki jest poziom programistyki w technikach, o czym świadczy fakt że na 300 osób w II etapie Olimpiady było tylko 4 uczniów techników. Nie jest to zatem raczej powód do dumy :)

To gdzie wspaniali programiści z liceum informatycznego z CKZIU nr 1 (Tischner)? Po drugie 4 osoby z technikum przy 2-3 godzinach informatyki uważam za wielki sukces! Pozdrowienia z CKZIU nr 2! :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.