Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach otrzymała walizkę narkotykową, wyposażoną w imitację narkoty
Wadowicka komenda policji dostała walizkę narkotykową. Co to takiego?

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach otrzymała walizkę narkotykową, wyposażoną w imitację narkotyków i i przyrządów służących do ich ukrycia oraz zażywania. Będzie one wykorzystywane podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami. W całym województwie przekazano 33 takich sprzętów.

We wtorek (19.02) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste przekazanie małopolskim policjantom 33 edukacyjnych walizek narkotykowych. Walizki wyposażone są w imitację środków psychoaktywnych i przyrządów służących do ich ukrycia oraz zażywania. Będą one wykorzystywane podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami.

Środki finansowe na zakup profilaktycznych walizek edukacyjnych zostały przekazane na Fundusz Wsparcia Policji przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w kwocie 50 tysięcy złotych. Koszt zakupu jednego zestawu to blisko 1,5 tysiąca złotych.

Walizki edukacyjne zostały przekazane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz wszystkich komend powiatowych i miejskich policji województwa małopolskiego, w tym również do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Walizki będą wykorzystywane przez policjantów podczas spotkań z rodzicami i nauczycielami w celu zwiększenia wiedzy o środkach psychoaktywnych. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia.

A jest co edukować. Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, w ubiegłym roku policja zabezpieczyła w Małopolsce 35 kg amfetaminy,  1,5 kg haszyszu, 1,6 kg kokainy, 121 kg marihuany, 12 800 sztuk Ecstasy,  a także  ponad 7 900 sztuk roślin konopi indyjskich. Czarnorynkowa wartość tych  zabezpieczonych środków narkotycznych to ponad 6,8 miliona złotych!


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Seba 2019-02-21 07:21
Nie mają na co pieniądze wydawac tylko 1,5 kafla za walizke z nieprawidziwymi narkotykami? korupcja sie szerzy w tym kraju
Cytować
0 #2 Bezmózgowie 2019-03-06 04:17
Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, w ubiegłym roku policja zabezpieczyła w Małopolsce 35 kg amfetaminy, 1,5 kg haszyszu, 1,6 kg kokainy, 121 kg marihuany, 12 800 sztuk Ecstasy, a także ponad 7 900 sztuk roślin konopi indyjskich.

Jeżeli mają tyle oryginału To po cholerę im za półtora kafli imitacja!!!???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.