Na dachu Szkoły Podstawowej w Sułkowicach Bolęcinie została osadzona kopuła astronomiczna. To jedyna
To jedyna szkoła w regionie z takim obserwatorium!

Na dachu Szkoły Podstawowej w Sułkowicach Bolęcinie została osadzona kopuła astronomiczna. To jedyna szkoła w naszym regionie z takim obserwatorium!

We wtorek (15.01) na dachu Szkole Podstawowej w Sułkowicach Bolęcinie przy pomocy potężnego dźwigu została osadzona kopuła astronomiczna. To jedyna szkoła w naszym regionie, która posiada obserwatorium astronomiczne. Zostanie w nim zainstalowany teleskop wraz systemem sterującym renomowanej żywieckiej firmy "Uniwersał".

Przypomnijmy, że placówka jest od roku rozbudowywana,  powiększyła się już o nowe piętro i dach. Znajdą się tam nowe klasy lekcyjne, ale największe wrażenie robi właśnie zamontowana kopułą, która góruje nad całym budynkiem. Oprócz prac budowlanych wykonywane są też nowe instalacje, łącznie z oddymiającymi i przeciwpożarowymi.

Jak informują Nowiny Andrychowskie, wykonawcą prac jest firma "Budolex" z Ujanowic. Autorem projektu jest Studio Architektoniczne LA z Wadowic. Całość będzie kosztować 2 mln 335 tys. zł.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 zajc 2019-01-16 19:52
a nie jest to radar dalekiego zasięgu
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.