Dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zar
Dzieciaki na komisariacie. W ferie poznają prace policji

Dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich zawitały na kalwaryjski komisariat. Wszystko to w ramach akcji a„Bezpieczne Ferie 2019” i „Dnia Otwartej Komendy”.

W czwartek (17.01) komisariat policji w Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach prowadzonej akcji „Bezpieczne Ferie 2019” zorganizował „Dzień Otwartej Komendy” w którym uczestniczyły dzieci z Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich.  

Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy w policji, jak również stworzenie możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Uczniowie mieli okazję zwiedzić pomieszczenia komisariatu,  zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu Policji, który jest wykorzystywany w codziennej służbie, a także poznać różne rodzaje umundurowania służbowego. Największe jednak zainteresowanie wzbudził monitoring miasta Kalwaria Zebrzydowska.

W ramach spotkań przeprowadzono krótkie prelekcje na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. Dzielnicowi kalwaryjskiego komisariatu przypomnieli zagadnienia prowadzonych akcji profilaktycznych „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz „Stok nie jest dla bałwanów”.

Na zakończenie dzieci miały możliwość zobaczyć radiowóz policyjny i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.