Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Wieprzu odwiedziła... policja. Odbyła się pogadanka na temat
Odblaskowa Szkoła w Wieprzu

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Wieprzu odwiedziła... policja. Odbyła się pogadanka na temat bezpiczeństwa na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych. Nie zabrakło też przedstawienia czwartoklasistów „Wieczór mroczny bądź widoczny”. Wszystko to w ramach akcji Odblaskowa Szkoła.

Niedawno asp. szt. Małgorzata Hombesch z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy, w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” odwiedziła Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Wieprzu. W trakcie spotkania czwartoklasiści zaprezentowali dla kolegów i koleżanek przedstawienie  „Wieczór mroczny bądź widoczny”.

Dodatkowo uczniowie  przedstawili prace plastyczne związane z przedmiotową tematyką. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego to bardzo ważny element w wychowaniu społeczeństwa zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych, dlatego w trakcie spotkania policjantka przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, zarówno w drodze do jak i ze szkoły.

Przypomniała uczniom podstawowe, najważniejsze zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas poruszania się po drodze oraz o konieczności noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza po zmierzchu. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.