Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, uczęszczający do liceum o p
Uczniowie klasy policyjnej na komendzie

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, uczęszczający do liceum o profilu policyjnym, w ramach praktykach odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Wadowicach.

W poniedziałek (17.09) uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach, uczęszczający do liceum o profilu policyjnym, w ramach praktyk uczniowskich odwiedzili wadowicką komendę i spotkali się z policjantami by pogłębić swoją wiedzę dotyczącą pracy w tej formacji.

Gości przywitał policjant Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, który przedstawił zainteresowanym strukturę jednostki i zadania poszczególnych pionów, a także zaprezentował sprzęt będący na wyposażeniu policji.

Nie obyło się bez spotkania z funkcjonariuszem Rewiru Dzielnicowych, który przedstawił młodzieży m.in. działania priorytetowe dzielnicowego i omówił zagadnienia dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.

W kolejnej części zajęć uczniowie mogli zaczerpnąć szczegółowych informacji na temat pracy technika kryminalistyki, policjanta Wydziału Kryminalnego, a także Wydziału Ruchu Drogowego. Podczas spotkania młodzież została poinformowana jakie wymogi formalne musi spełniać kandydat do służby w policji oraz jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne, uczniowie otrzymali również ulotki informacyjne w tym temacie.

Kilkugodzinna wizyta uczniów cieszyła się dużym zainteresowaniem z ich strony, a tego typu działania profilaktyczne z pewnością służą dobremu wizerunkowi policji, jako formacji, która służy pomocą każdemu, ale również edukuje i wspiera.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 dert 2018-09-20 00:44
dzielnicowego i omówił zagadnienia dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji „Moja Komenda”.
Z tego co wiem to znajomy opowiadał że zgłosił i przez dwa dni cos robili a pozniej nic i tak trwa do dzisiaj. A to jest ich obowiazek bez zgłaszania.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.