Co składa się na naszą emeryturę? Na jakie świadczenia możemy liczyć płacąc składki do ZUS? Jak
ZUS zaprasza na lekcje. Czego można się dowiedzieć?

Co składa się na naszą emeryturę? Na jakie świadczenia możemy liczyć płacąc składki do ZUS? Jakie obowiązki ma przedsiębiorca? – na te i inne pytania odpowiedzą nauczyciele podczas Lekcji ZUS. Zakład zaprasza szkoły do uczestnictwa w projekcie.

Zakład Ubezpieczeń Społeczny już po raz piąty realizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ramach „Lekcji z ZUS” młodzi ludzie zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń - czyli  praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym

Projekt edukacyjny "Lekcje z ZUS" składa się z czterech tematów zajęć: "Świadomy zawsze ubezpieczony", "Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki", "Emerytura - twoja przyszłość w Twoich rękach", "e-ZUS, czyli firma pod ręką". Wszystkie materiały dydaktyczne do zajęć zapewnia bezpłatnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Specjaliści z ZUS udzielają też porad nauczycielom, dotyczących tematyki zajęć.

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogą zmierzyć się z rówieśnikami w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.  Laureaci olimpiady mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. laptopy, tablety czy e-booki, a także indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie.

W ubiegłorocznej edycji projektu „Lekcje z ZUS” wzięło udział 913 szkół i prawie 62 tysięcy uczniów z całej Polski. W olimpiadzie wystartowało ponad 30 tysięcy uczniów.

W naszym regionie popularność „Lekcji” rośnie z roku na rok. Mamy coraz lepszą frekwencję wśród uczniów. W ostatnim roku szkolnym projekt zrealizowało blisko 1300 uczniów, a do olimpiady przystąpiło ponad 500 z 20 szkół. Serdecznie zapraszam nauczycieli i uczniów nie tylko do udziału w nowej edycji projektu ale i sprawdzenia swej wiedzy w olimpiadzie – zachęca Barbara Korpała, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z chrzanowskiego oddziału ZUS, pod który podlega również powiat wadowicki.

Zainteresowani udziałem w „Lekcjach z ZUS” więcej informacji mogą uzyskać pod numerem telefonu 32 318 11 47 lub za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.