Zastępcze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach już po raz dwunasty było organizatorem Piknik
Tak uczcili Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Zastępcze Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wadowicach już po raz dwunasty było organizatorem Pikniku Rodzinnego, jaki miał miejsce w Ośrodku Caritas im. Jana Pawła II w Zakrzowie w ramach obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Piknik jest formą propagowania idei rodzicielstwa zastępczego oraz integrowania się rodzin zastępczych, a przede wszystkim dzieci przebywających w rodzinnych formach pieczy zastępczej. W tegorocznym spotkaniu, które odbyło się niedawno w Ośrodku Caritas im. Jana Pawła II w Zakrzowie, wzięło udział ponad 200 osób. Wicestarosta Andrzej Górecki podkreślił znaczenie Święta Rodzinnej Opieki Zastępczej oraz wyraził uznanie dla osób, które decydują się pełnić funkcję rodziny zastępczej dla dzieci potrzebujących rodzinnego ciepła. Przy tej okazji zostały również złożone podziękowania wolontariuszom z Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za zaangażowanie oraz nieocenioną pomoc na rzecz dzieci przebywających w rodzinach zastępczych.

Zaproszeni goście oraz rodziny zastępcze wraz z wychowankami zostali poczęstowani  potrawami z grilla oraz słodkościami przygotowanymi przez ciastkarnię „Kokosek” w Jaroszowicach.

Atrakcjami dla dzieci były zabawy oraz instruktaż z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowane przez harcerzy Hufca Ziemi Wadowickiej. Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z licznych rozrywek, m.in.: malowania twarzy, brać udział w zawodach sportowych na szczudłach, w grze w twistera, gigantycznych piłkarzykach, a przede wszystkim w szaleństwach na dmuchańcach.

Niezwykłą niespodzianką dla dzieci okazał się przyjazd wozu strażackiego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród chłopców.

Dla rodzin zastępczych najbardziej emocjonującym momentem było rozstrzygnięcie konkursu wypieków „Domowe przysmaki”, w którym za przygotowanie przepysznych ciast zostały wyróżnione cztery rodziny zastępcze, za przygotowanie przepysznych ciast.

W trakcie pikniku zostały również wręczone nagrody i dyplomy dla dzieci biorących udział w konkursie plastycznym „W świecie marzeń”.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.