Ponad 33 tysiące złotych trafi do trzech  szkół powiatowych na zakup nowych książek oraz tablic in
Wojewoda sypnął kasą. Nowe książki i tablice trafią do szkół powiatowych

Ponad 33 tysiące złotych trafi do trzech  szkół powiatowych na zakup nowych książek oraz tablic interaktywnych. Pieniądze te pochodzą od Wojewody Małopolskiego. Część zadania pokryje powiat.

Nowe książki trafią do wadowickiego "Mechanika "(CKZiU Nr 2), dla którego powiat wadowicki pozyskał 12 tysięcy złotych. Pieniądze te pochodzą od wojewody Małopolskiego z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Kwota dotacji stanowi 80% wartości całego zadania, pozostałe 20%, czyli 3 tysiące złotych pochodzić będzie z budżetu powiatu wadowickiego.

Dzięki tej dotacji do szkoły trafi ponad 1100 nowych tytułów. Ja sam uwielbiam czytać, dlatego tym bardziej się cieszę, że będziemy mogli zakupić do kolejnej szkolnej biblioteki tak ogromną liczbę nowych pozycji wydawniczych – cieszy się starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Warto podkreślić, że to już siódma szkoła powiatu wadowickiego, dla której w ostatnich trzech latach Zarząd Powiatu w Wadowicach wywalczył podobną dotację. Wcześniej identyczne środki na nowe książki trafiły do  CKZiU nr 1 w Wadowicach, wadowickiej Budowlanki (obecnie wchodzącej w skład CKZiU nr 2 w Wadowicach), ZS nr 2 w Andrychowie, CKZiU w Andrychowie, ZS CKU w Radoczy i ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ale to nie wszystko, bo władze  powiatu wadowickiego pozyskały również sporą dotację z innego rządowego programu  „Aktywna Tablica”. W ramach tego projektu Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach otrzymał 9,2 tysiąca złotych na zakup tablicy interaktywnej z projektorem ultrakrótkoogniskowym, a Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej  17,5 tysiąca złotych na zakup dwóch 55-calowych interaktywnych monitorów dotykowych.

Jak podkreśla starosta, w tej kadencji w zakresie edukacji udało się pozyskać już ponad 21 milionów złotych dotacji ze środków zewnętrznych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.