Komisariat policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Przytkowicach. Sp
Kalwaryjski komisariat odwiedzili "koloniści". Najbardziej podobał się radiowóz

Komisariat policji w Kalwarii Zebrzydowskiej odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Przytkowicach. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach półkolonii wakacyjnej  organizowanej przez szkołę.

W czwartek (28.06) dzieci klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Przytkowicach wraz ze swoimi opiekunkami odwiedziły komisariat policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach półkolonii wakacyjnej  organizowanej przez szkołę. Dzięki wizycie uczniowie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Małych gości przywitał dzielnicowy sierż. szt. Krzysztof Żmuda, który oprowadził milusińskich po budynku pokazując jak pracują mundurowi. Dzieci podczas wizyty w komisariacie zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedziły jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. Uczniowie odwiedzili większość pomieszczeń znajdujących się w kalwaryjskim komisariacie, w tym pomieszczenie z lustrem weneckim poznając zasadę jego działania.

W trakcie spotkania uczniom i ich opiekunom przybliżono założenia ogólnopolskich akcji profilaktycznych „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne wakacje 2018” oraz „Obozy harcerskie”.  Uczniowie odwiedzili także stanowisko dowodzenia w komisariacie oraz zostały im przypomniane numery alarmowe 997 oraz 112. W trakcie spotkania dzieci mogły sprawdzić jak działają kajdanki, alkomaty i inny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Podczas spotkania uczniowie zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło dużo emocji.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.