Po kilku miesiącach między przerwy, na całą trasę z Bielska do Krakowa powróciły pociągu. W zwią
Koniec zastępczych autobusów. Na całą trasę z Bielska do Krakowa powróciły pociągi

Po kilku miesiącach między przerwy, na całą trasę z Bielska do Krakowa powróciły pociągu. W związku z remontami na części linii uruchomiono Zastępczą Komunikację Autobusową, która obniżała "nieco" komfort podróży.

W związku z remontami linii kolejowej nr 117, przez ostatnie miesiące na odcinku między Kętami a Bielskiem nie kursowały pociągi a pasażerowie zmuszeni byli do korzystania z Zastępczej Komunikacji Autobusowej. Podobnie było na odcinku Z Wadowic do Leńcz: w Barwałdzie Średnim i Barwałdzie Górnym trwały także prace remontowe.

Na szczęście od piątku (20.10) na całą trasę z Bielska przez Andrychów, Wadowice, Kalwarię do Krakowa powróciły pociągi i całą trasę tam i z powrotem można pokonywać tą formą komunikacji. Nie ma już przesiadek do autobusów.

Aktualny rozkład pociągów można znaleźć  oprócz stacji i przystanków kolejowych, także  sieci, m.in. za pośrednictwem portalu pasażera https://portalpasazera.pl

Warto też przypomnieć, że w pociągach uprawnieni pasażerowie, m.in. uczniowie, studenci, posiadacze Karta Dużej Rodziny czy seniorzy otrzymują atrakcyjne zniżki, dzięki którym podróżowanie jest jeszcze tańsze.

(MG)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+11 #1 Wadowiczanin 2023-10-20 19:19
za miesiąc pewno znów zamkną, ile już tych przerw było PKP to porażka
Cytować
0 #2 little k 2023-10-24 22:39
Cytuję Wadowiczanin:
za miesiąc pewno znów zamkną, ile już tych przerw było PKP to porażka

dokładnie, zamiast zrobić raz a porządnie to się z tym wszystkim bawią...
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.