W Choczni hucznie oddano do użytku nowy most na potoku Konówka.  Przeprawa umożliwia nie tylko dojazd
Piłkarze się cieszą. Nowy most w Choczni oficjalnie otwarty!

W Choczni hucznie oddano do użytku nowy most na potoku Konówka.  Przeprawa umożliwia nie tylko dojazd na stadion LKS Olimpia, ale również rozpoczęcie budowy nowego budynku klubowego.

W połowie  marca  gmina Wadowice podpisała umowę z wykonawcą i  przekazała teren pod budowę nowego mostu na potoku Konówka w Choczni. Poszło błyskawicznie, w sierpniu położono na nim ostatnią warstwę asfaltu. W ramach inwestycji powstał również chodnik, drogi dojazdowe oraz umocniono brzegi potoku. Prace wykonał zakład budowlany „MOST-BUD” z Bielska-Białej, który wygrał przetarg na to zadanie. Koszt tej inwestycji to 1,3 miliona złotych, z czego prawie milion złotych, został pozyskany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W niedzielę (22.10) z pompą  uroczyście otwarto nowy most. Nie zabrakło działaczy, piłkarzy i mieszkańców.

 

Nowa przeprawa umożliwi  dojazd z lokalnej drogi na stadion LKS Olimpia Chocznia, z którym od lat były spore problem. Zastąpiła ona dotychczasową przeprawę z betonowych płyt przez potok. Rozwiąże on na pewno wiele problemów, chociażby takich jak wjazd karetką na stadion w przypadku kontuzji któregoś zawodnika. Padła też deklaracja o budowie tutaj budynku klubowego.

Dzisiaj nie tylko oddaliśmy most, ale również podpisałem umowę na zaprojektowanie nowego budynku klubowego dla Olimpii. Budynek będzie miał dwie kondygnacje. Na parterze mają znaleźć się minimum trzy szatnie, pokój sędziego oraz magazyn i kotłownia. Na piętrze usytuowana zostanie sala konferencyjna z zapleczem kuchennym, pokój trenerów i zarządu oraz taras widokowy skierowany w stronę boiska. Cały obiekt ma spełniać wszelkie wymogi licencyjne na poziomie IV ligi piłkarskiej – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

 

Tak to kiedyś wyglądało:

 

A tak wygląda teraz:

 

(MG)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-8 #1 sąsiad 2023-10-23 09:44
Na ciul im ten most jak i tak nie umieją grać.
Cytować
+3 #2 Chocznia 2023-10-23 09:59
Do wymogów 4 ligi daleko jeszcze, trzeba zmienić ławki rezerwowych i trybuny...
Cytować
-4 #3 Jebać PO 2023-10-23 13:19
Most zbudowany zgodnie z prawem. Dlaczego wadowice online nie wspomina, jak zawsze z resztą, osoby byłego burmistrza Klinowskiego? Że za jego kadencji stawiano samowole.
Cytować
0 #4 Mieszkaniec 2023-10-23 14:27
Cytuję Jebać PO:
Most zbudowany zgodnie z prawem. Dlaczego wadowice online nie wspomina, jak zawsze z resztą, osoby byłego burmistrza Klinowskiego? Że za jego kadencji stawiano samowole.


Słuszna uwaga, zwłaszcza że robił to o ZGROZO gość po prawie.
Cytować
+8 #5 Wicek 2023-10-23 16:36
A Mlak co tam robił? Most budował czy jak???
Cytować
+1 #6 Lolek 2023-10-23 20:53
Fajne barwy wystrzelone :)
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.