Gmina Wadowice wybuduje kolejny odcinek wodociągu mający około 3 kilometrów. Właśnie podpisano umow
Wadowice budują kolejny odcinek wodociągu

Gmina Wadowice wybuduje kolejny odcinek wodociągu mający około 3 kilometrów. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą w tej sprawie.

Już niebawem kolejne posesje (około 70) będą mogły przyłączyć się do długo wyczekiwanej sieci wodociągowej. W czwartek (19.10) w remizie OSP w Stanisławiu Górnym została podpisana umowa pomiędzy Wadowickim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. a firmą F.P.H.U. METAL DREW Krzysztof Krzesiński, w ramach której w przeciągu najbliższych 10 miesięcy zostaną wybudowane około 3 kilometry sieci wodociągowej w Stanisławiu Górnym.

Koszt tej inwestycji to prawie milion złotych netto, który w 100%  jest pokryty z unijnego dofinansowania jakie WPWiK otrzymało 4 października w ramach PROW.

Wodę w kranie mogą docenić tylko Ci, którzy jej nie mają. Niestety mieszkańcy kilku sołectw naszej gminy przez długie lata borykali się z tym problemem i byli pozostawieni sami sobie. Dlatego ogromnie cieszę się, że mogę pomóc moim mieszkańcom w rozwiązaniu tego problemu! W Wysokiej od 2019 roku wybudowaliśmy łącznie 17 kilometrów sieci wodociągowej za prawie osiem i pół miliona złotych. Teraz ruszamy z budową wodociągu w Stanisławiu Górnym, a niebawem zostanie rozpisany przetarg na budowę sieci w Rokowie. A to nie wszystko. Aktualnie spółka WPWiK jest w trakcie projektowania kolejnego odcinka sieci wodociągowej do Babicy – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Dzięki tym działaniom wodę w kranach zyska około  pół tysiąca mieszkańców. Warto wspomnieć, że aby czysta i przebadana woda mogła płynąć z kranów mieszkańców Wysokiej, Babicy i Stanisława Górnego konieczna była również budowa zbiornika retencyjno-wyrównawczego z hydrofornią. Gmina Wadowice wybudowała go w Kleczy na Zarąbkach i oddała do użytku z początkiem 2022 roku. Zbiornik z infrastrukturą, która obok niego powstała kosztował 2,1 miliona złotych.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 wysoka 2023-10-20 12:38
ŚMIECH żenada i kłamstwa to mało powiedziane na temat osób ze zdjęcia :O
Przede wszystkich Zacznijmy od tytułu :O"Wadowice budują kolejny odcinek wodociąguę
Pryecież ciul kali}ski nic nie wybudował tylko zniszczył projekty poprzednika wiec dlaczego temat posta kłamie:O
Druga sprawa co z Mieszkańcami Wysokiej :O dla której kalinski jako starosta blokował budowę :O I układał się z dorotka żeby zdobywać głosy wyborców
dorotka ze zdjęcia powinna być zlinczowana przez mieszkanców wysokiej sprzedała ich i ciagle ich okłamuje
A wody dalej nie ma wStyd

Ps. i co z panią bohaterka z filmu dorotka ja ukryła i zablokowała ?:O co sie stało?
Tak dla przypomnienia jak by ktoś zapomniał prawdy i chciał wieżyc w kłamstwa

Cytat:
https://wadowiceonline.pl/polityka/13197-mieszkancy-zarzucaja-burmistrzowi-kalinskiemu-ze-nic-nie-robi
Ps2. Gdzie podziała sie dziennikarska rzetelność ?
Cytować
+4 #2 Jola 2023-10-20 16:08
Dorotka a ten mundur to jakaś nowa stanisławiańska moda czy nie zdążyłaś przebrać się z dożynek hahaahaha
Cytować
+3 #3 Ryba 2023-10-20 17:01
A co w Wadowicach buduje Stanisław Gorny?
Cytować
0 #4 Anka 2023-10-21 14:54
Kiedy Kościelna w Cjoczni się doczeka wodociągu?
Cytować
0 #5 PiD 2023-10-23 22:43
Mówio że to nowy prezes OSP tylko mundury pomyliła
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.