W 2023 przypada siedem niedzieli handlowych. Aż dwie z nich - w kwietniu.
W kwietniu będą dwie niedziele handlowe

W 2023 przypada siedem niedzieli handlowych. Aż dwie z nich - w kwietniu.

W niedzielę (2.04) przed świętami wielkanocnymi zrobimy zakupy: to druga w tym roku niedziela handlowa. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, jest ich siedem. Dwie przypadają w kwietniu, kolejna okazja do niedzielnych zakupów już 30 kwietnia.

Niedziele handlowe w 2023 roku:

- 29 stycznia,
- 2 kwietnia,
- 30 kwietnia,
- 25 czerwca,
- 27 sierpnia,
- 17 grudnia,
- 24 grudnia (do godziny 14:00)

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zakaz handlu nie obowiązuje między innymi w  piekarniach, cukierniach, lodziarniach, w kwiaciarniach, na stacjach paliw,  w sklepach z pamiątkami, prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi, kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych oraz w placówkach pocztowych. Nie obowiązuje także w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Sklepy w niedzielę mogą otworzyć m.in. właściciele, pod warunkiem jednak, że sami staną za ladą. Nie dotyczy to jednak sklepów działających w oparciu o franczyzę lub ajencję (np. Żabka czy Euro). Tu właściciel może otworzyć w niedzielę placówkę, gdy sprzedaż będzie prowadził "we własnym imieniu i na własny rachunek".

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od tysiąca  do 100 tysięcy złotych, zaś przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+3 #1 K7 2023-03-31 16:38
Zakaz handlu, to idiotyczny wymysł kleru . Okazało się ,że po plandemii ok. 30% mniej (jeszcze mniej) wiernych uczęszcza do kościoła , a miało być odwrotnie. Handel tak , ale za godziwą dniówkę w tym czasie i bez przymusu.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.