Na terenie Stacji Ratunkowej „Leskowiec” odbędzie się dzień otwarty Górskiego Ochotniczego Pogoto
Na Leskowcu dzień otwarty GOPR. Ratownicy zapraszają mieszkańców

Na terenie Stacji Ratunkowej „Leskowiec” odbędzie się dzień otwarty Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, podczas któego bęzie można zapoznać się ze specyfiką pracy ratowników górskich.

Urząd Miejski w Wadowicach wraz z ratownikami Sekcji Wadowice Grupy Beskidzkiej zapraszają na dzień otwarty Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który odbędzie się w niedzielę 20 września w godzinach od 10:00 do 15:00 na terenie Stacji Ratunkowej „Leskowiec”. Będzie można podczas niego zapoznać się ze specyfiką pracy ratowników górskich.

W programie:

10:00 - prezentacja Grupy Beskidzkiej GOPR,
11:00 - sytuacje niebezpieczne oraz pierwsza pomoc w górach,
12:00 - pokaz psów ratowniczych GOPR,
13:00 - symulowana akcja ratunkowa,

W przerwach między prelekcjami i pokazami będzie możliwe zapoznanie się ze sprzętem używanym przez ratowników GOPR (karetka górska, pojazd czterokołowy
quad, nosze itp.), jak również będzie można praktycznie uczestniczyć w ćwiczeniach z pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Pamiętajcie, że gości odwiedzających teren Stacji Ratunkowej GOPR „Leskowiec” obowiązują przepisy sanitarne związane z panującą sytuacją epidemiczną!

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 Laki Płaszczyca 2020-09-09 16:48
Guzik zrobił kopiuj wklej i jest artykuł. Wstyd!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.