7 września rozpoczął się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. W 2021 r. bu
Maluch+ 2021. 450 milionów na rozwój żłobków i klubów dziecięcych w Polsce

7 września rozpoczął się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. W 2021 r. budżet na tworzenie nowych i dofinansowanie funkcjonowania już istniejących miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi wynosi 450 milionów złotych

Celem programu „Maluch+” jest zwiększenie dostępności miejsc opieki w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla wszystkich dzieci, w tym dzieci niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki.  Dzięki programowi rodzice mają możliwość łączenia wychowywania swoich pociech z obowiązkami zawodowymi.


W Polsce działa obecnie 6,4 tysięcy żłobków i klubów dziecięcych, które oferują blisko 192 tysiące miejsc opieki nad maluchami. To o niemal 100 tysięcy  więcej niż jeszcze w 2015 roku. Obecnie opieką żłobkową otoczony jest średnio co czwarty maluch.

W tegorocznej edycji programu powstanie niemal 20,5 tysiąca miejsc opieki, a blisko 90 tysięcy istniejących już miejsc otrzyma dofinansowanie do dalszego funkcjonowania.

Najwięcej środków z programu otrzymają placówki z województwa mazowieckiego – na utworzenie 3,7 tysięcy  nowych miejsc w placówkach dla dzieci do lat 3 oraz na dofinansowanie do dalszego funkcjonowania blisko 11 tysięcy  miejsc planowane jest przyznanie wsparcia w wysokości 64 milionów złotych. 

Duże wsparcie przewidziano również dla placówek z województwa małopolskiego (50,5 milionów złotych na utworzenie 2,3 tysiąca nowych miejsc i dofinansowanie do funkcjonowania 13,5 tysiąca ) oraz dolnośląskiego (blisko 48,8 milionów złotych na utworzenie prawie 2,3 tysiąca miejsc  i dofinansowanie 8,8 tysiąca już istniejących).

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Zbyszek 2020-09-12 09:13
Brakuje miejsc przedszkolnych dla dzieci z niepełnosprawno ściami.
Cytować
0 #2 Jan 2020-09-12 19:22
Ciekawe czy nasz włodarz coś wywalczy żeby w końcu gmina miała żłobek . A jak wywalczy to niech funkcjonuje od 6 do 18 tej bo nie wszyscy w tym kraju są urzędnikami i pracują od 8 do 15 tej.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.