W Andrychowie, przy Białej Drodze, między ulicami Przemysłową i Strefową rozpoczęła się budowa St
W Andrychowie rozpoczęła się budowa strefy ekonomicznej

W Andrychowie, przy Białej Drodze, między ulicami Przemysłową i Strefową rozpoczęła się budowa Strefa Aktywności Gospodarczej. Ma być gotowa za pół roku. Na 14 hektarach firmy będą mogły wykupić teren i postawić swoje hale.

Tydzień temu, we wtorek (3.08) w Andrychowie przy Białej Drodze, między ulicami Przemysłową i Strefową, bez zbędnych fajerwerków, rozpoczęła się budowa Strefy Aktywności Gospodarczej. Gmina Andrychów przygotowuje ten obszar dla przedsiębiorców i uzyskała dofinansowanie z funduszy unijnych w wysokości blisko 13 milionów złotych. Za te pieniądze zostanie przebudowany kształt terenu, wykonane zostanie uzbrojenie w instalacje energetyczne, wodnokanalizacyjne i gazowe, będą dwie drogi wewnętrzne w strefie i ich połączenie z otaczającym układem komunikacyjnym.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Zakład Usługowo-Handlowy TOMBET Tomasz Gwóźdź, Korytnica 10A, 28-305 Sobków – Lider Konsorcjum oraz partnerzy Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych TOMBET Sp. z o.o., Korytnica 10A, 28-305 Sobków i Firma Budowlana EUROBUD Grzegorz Fornalczyk, ul. Bukowa 8, 66-010 Nowogród Bobrzański.

Prace mają zakończyć się za pół roku, 28 grudnia, a miesiąc później teren ma być oddany do użytku. Już teraz zainteresowały się już nim firmy, które chcą wykupić tutaj miejsce i budować swoje hale produkcyjne. Według wyliczeń, strefa ma dać około 500 nowych miejsc pracy.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.