Rozpoczął się remont zdewastowanej ulicy Fabrycznej w Wadowicach. Kosztował on będzie około 1,8 mil
Rozpoczął się remont ulicy Fabrycznej

Rozpoczął się remont zdewastowanej ulicy Fabrycznej w Wadowicach. Kosztował on będzie około 1,8 miliona złotych i potrwa do września. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud"  Franciszka Fryca ze Spytkowic.

W tym tygodniu rozpoczął się remont ulicy Fabrycznej w Wadowicach.  Zdewastowana ulica będzie mieć nową nawierzchnię, chodniki, wymieniona zostanie też sieć ciepłownicza i kanalizacyjna. Całość prac będzie kosztować około 1,8 miliona złotych. Umowę z miastem podpisało Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowym "Drog-Bud"  Franciszka Fryca ze Spytkowic.

Jak informował nas niedawno burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, remont ma potrwać do końca września tego roku. Mieszkańców przez te kilka tygodni czekają utrudnienia: na ulicę mogą wjechać jedynie mieszkańcy, którzy mają przy niej swoje posesje.

Nie da się ukryć, że od kilku lat ulica Fabryczna łącząca ulicę Lwowską z Legionów bardziej zachęcała do zabawy w partyzanta niż jazdę po niej czy spacery. Dziury i braki w asfalcie zniechęcały kierowców, aby z niej korzystać. A może ona rozładować nieco zazwyczaj przytkaną Lwowską, bo prowadzi zarówno w stronę obwodnicy, Urzędu Skarbowego jak i sporego Osiedla XX-lecia.

W listopadzie ubiegłego roku radni Rady Miejskiej w Wadowicach zgodzili się na kupienie i wieczyste użytkowanie ulicy od Bumar Mikulczyce. "Za" było 18 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu, nie było głosów przeciw. Gmina wydała na to 175 200  złotych. W połowie czerwca rozstrzygnięto przetarg na jej remont.

Pewne nadzieje z ulicą Fabryczną wiązał jeden z udziałowców spółki AS Invest, która kupiła położone w pobliżu tereny po dawnym zakładzie Fumis-Bumar. Miał tu powstać obiekt usługowo-handlowy, parking, sale siłowni, fitness a także m.in. McDonald's. Wśród osób, które kilka lat temu popierały tą inwestycję i zgodziły się na przekwalifikowanie gruntów przemysłowych po zakładzie na cele handlowe, była ówczesna burmistrz Wadowic a obecnie posłanka PiS Ewa Filipiak. Pomysł został jednak po wyborach samorządowych zablokowany przez nowego burmistrza Wadowic, Mateusza Klinowskiego, który wstrzymał procedury związane z przekwalifikowaniem gruntów, twierdząc, że taki obiekt zabije i ta już upadający handel w Wadowicach zaś nasze miasto ma za mało gruntów przemysłowych.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 PIS-uar 2018-07-11 13:17
Wybory tuż tuż, trza szybko "walnąć" pokazówke że się coś robi!
Cytować
+9 #2 Xfaktuary 2018-07-11 15:23
Ta ulica już dawno wyglądałaby inaczej gdyby była robiona 3 lata temu. Mało tego, nic by nas nie kosztowała i cały ten teren byłby piękną i praktyczną wizytówką Wadowic.
Cytować
-5 #3 lepiej 2018-07-11 16:37
bardzo dobrze że jest remont tej zniszczonej drogi - oby tak dalej trzymać! Konkurencyjny oszust 24pl milczy o remoncie!
Cytować
+9 #4 Olek 2018-07-11 22:35
A mógł ją wyremontować Kowalczyk za dwa kasę już dawno. Ale doktorowi to nawet przez myśl by nie przeszło. Żeby nie narazić się sponsorowi wyborczemu .więc wolał zrobić za nasze
Cytować
+2 #5 skarpata 2018-07-12 06:21
Do Olek
Jakby chciał to by ją sobie kupił z resztą zakładu. Widać liczył na partnerstwo publiczno - prywatne. I się nie przeliczył ):
Cytować
-4 #6 lepiej 2018-07-12 09:32
cała ul. Graniczna w Wadowicach też jest obecnie remontowana przez Klinowskiego. Mieszkańcy bloków będą mieli super dojazd do swych domów
Cytować
+6 #7 oblatywacz 2018-07-13 11:09
Dwa miliony można było przeznaczyć na remonty pustostanów,a nie na renowację ulicy,która mogła być wyremontowana za frii.No ale w naszych Wadowicach już nic nas nie zdziwi,barbarzy ńcy zaczęli wycinać stu letnie kasztany na ulicy Słowackiego.Prz egięcie na całej linii.
Cytować
-1 #8 Mariolka@ 2018-07-16 18:22
burmistrzu z Bożej łaski - dlaczego ul. Fabryczna , a nie jak wpierw zakładano - ul. Sienkiewicza? Komu robisz loda? Dlaczego nie zdewastowana równie mocno ul. Sienkiewicza? A jak trzeba będzie robić ul. MBF - to na co zamienisz? A jakże - wybory tuż , tuż. Nie martw się , podsumujemy cię z całym pietyzmem.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.