Aż 32 mandaty pieszym wręczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wa
Piesi notorycznie łamią przepisy. Wlepiono 32 mandaty

Aż 32 mandaty pieszym wręczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach podczas akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego i Pasy". Okazuje się, że spora część pieszych lekceważy przepisy.

W środę (20.05) Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadził kolejną akcję pod kryptonimem "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego i Pasy".

To kolejna okazja do tego, aby choć na chwilę zastanowić się nad tym zagadnieniem, które dotyczy wszystkich użytkowników dróg. Akcja ta ma na celu ukierunkowanie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Podczas kontroli policjanci szczególną uwagę zwracali na przechodzenia pieszych przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, niedostosowania się przez pieszych do sygnalizacji świetlnej, wychodzenia na jezdnię zza przeszkody, pojazdów i bezpośrednio przed jadący pojazd, zabawy dzieci w pobliżu dróg w sposób mogący spowodować zagrożenie w ruchu drogowym czy nietrzeźwych pieszych powodujących zagrożenie w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na przechodzenia w miejscach niebezpiecznych, zabronionych lub o ograniczonej widoczności, kontrolowali obowiązek noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej w terenie niezabudowanym a także inne wykroczenia w relacji pieszy - kierujący.

Łącznie skontrolowano ponad 57 uczestników ruchu drogowego. Aż 32 pieszych zostały ukarane mandatem karnym m.in. za przekraczanie jezdni w miejscach zabronionych, słabo widocznych, przekraczanie na czerwonym świetle, chodzenie niewłaściwą strona jezdni, przechodzenie w miejscach niedozwolonych czy przebieganie przez jezdnie.

W wyniku działań mandatem karnym ukarano także 4 kierowców (za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym na pasach czy nieprawidłowe wyprzedzanie) oraz ujawniono 4 wykroczenia popełnione przez kierujących rowerem w tym 1 kierującego ukarano mandatem karnym,                                

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 jok 2015-05-22 10:32
ale wiza wi galicjanki mogli by zrobić pasy :P bo są za daleko i ludzie ktorzy sie spieszą nie beda szli 100 metrow dalej zeby przepisowo przejsc przez pasy
Cytować
+26 #2 dino 2015-05-22 11:14
Najlepiej pomalować w pasy całą drogę przez rynek ;-)
Cytować
+10 #3 Kazik 2015-05-22 11:14
Przeciez w tym miejcu (fot.) pasów nie ma celowo, zeby mozna było wlepiać mandaty.
Cytować
+33 #4 taki sobie mieszkani 2015-05-22 11:48
W zeszłym tygodniu na pasach rozjechałby mnie radiowóz / kierowca -ciemny okular obok blondyna , ręka podparta na otwartym oknie, byłem na środku pasów!!! I takie cymbały będą karać za przechodzenie po pasach /lub nie/ w miejscach , które jakiś idiota wymyślił. Rynek 100 m w lewo lub w prawo tylko nie tam gdzie od 100 lat było przejście. O ile pamiętam teren rynku miał być zamknięty dla ruchu a to co zrobiły pociotki Filipiakowej to skandal.
Cytować
+13 #5 Jam 2015-05-22 13:54
Żenada i jak tu sie nie bronić przed policją skoro robią taką chałę czając sie żeby cie skubnać :o
Sam byłem tego Świadkiem jak parto eweidetnie czekał az przejde nie na pasach wycfaniłem sie poszedłem dalej zeby mnie nie widzieli wredna milicja.
A co do rynku to jest masakra tam ludzie powinni móc przechodzic w każdym miejscu bo to rynek a nie autostrada
Cytować
+7 #6 Marcin Mieszkaniec 2015-05-22 14:20
porażka niech się zajmą czymś innym konkretnym kradzieże, zabójstwa a nie jakaś patologia ..... przechodzisz sam sie upewniasz czy dasz radę, potrąci cię twoja winna i tyle a noe robienie z tego jakiś akcji policyjnych to jest Polska
Cytować
+7 #7 Izz 2015-05-22 14:46
Cytuję jok:
ale wiza wi galicjanki mogli by zrobić pasy :P bo są za daleko i ludzie ktorzy sie spieszą nie beda szli 100 metrow dalej zeby przepisowo przejsc przez pasy


Jak by było to miejsce odpowiednie do pasów to by tam były...nie dość że ten zakręt to jakaś katastrofa dla samochodów to jeszcze piesi się pod koła tam pchają nie patrząc ,że droga jest z bruku i ciężko wyhamować !!!!
Cytować
+11 #8 Stanisław Kliś 2015-05-22 15:40
Witajcie.
Tam se przypominam "całe życie" były pasy i przejście.Zresz tą tam biegałem na lody do p.Liskowej (najlepsze bywszy).
Miłego Dnia tyż Staszek.
Cytować
+7 #9 dziura 2015-05-22 18:27
łatajmy dziurę budżetową !!!
Cytować
+8 #10 niewierny 2015-05-22 23:42
Proponuję odbierać pieszym Dowody Osobiste na trzy miesiące i 10pkt. karnych, skoro zaczynamy żyć w państwie policyjnym.
Cytować
-1 #11 Mieszkaniec Kierowca 2015-05-23 14:31
Cytuję Marcin Mieszkaniec:
porażka niech się zajmą czymś innym konkretnym kradzieże, zabójstwa a nie jakaś patologia ..... przechodzisz sam sie upewniasz czy dasz radę, potrąci cię twoja winna i tyle a noe robienie z tego jakiś akcji policyjnych to jest Polska


gratuluje toku rozumowania ... idac tym tropem jak wyjade z podporzadkowane j i wymusza a ktos wjedzie i mi auto rozbije to trudno .. tak? moja sprawa ? a ze komus narobilem klopotu to juz kij ... brawo ... a jak autem pojedzie dziecko i w skutek naglego hamowania czy tez kolizji z pieszym dozna obrazen? to czyja wina ? ... normalnie pogratulowac

a mandaty niech wlepiaja ile wlezie ... piesi na wadowickim rynku zachowuja sie jak by byli na hali pod tatrami ... jak dojezdzam do rynku to sie rozgladam jak nigdzie czy mi jaki pod kola nie wejdzie ... dla poprawy bezpieczenstwa powinny wrocic swiatla .... albo calkiem ruch na rynku zamknac
Cytować
-3 #12 ivan 2015-05-24 12:05
i bardzo dobrze na betonowym rynku jest tragedia !!!! łażą jak chcą . Zacznę ich po prostu potrącać i mam to w dupie !!
Cytować
0 #13 polskość 2015-05-24 13:10
Polak to taki zwierz, który zawsze musi złamać jakiś przepis lub kombinować. Jeśli tego nie robi trudno nazwać go Polakiem :lol:
Cytować
+6 #14 Henio 2015-05-24 19:40
Zamknąć Rynek wprowadzić Strefę Zamieszkania i po problemie a zwłaszcza gdy przez Rynek codziennie przejeżdża dziesiątki samochodów ciężarowych i Autobusów których Policja nie widzi.
Nie czepiać się przechodniów,
Cytować
+2 #15 Mariolka@ 2015-05-25 11:01
Tam gdzie chcą przechodzić piesi powinno być przejście bo to oni wyznaczają drogę - ale po co? Lepiej ich rzezbić z kasy ;. Co to za różnica gdzie jest przejście? to samo jest na koncu Zatorskiej. Ludziska chodzą jak chodzą a rejon dróg maluje tam podwójną ciągłą. To miasto nie wiocha trzeba ograniczyć predkość do 40 km/ godz. bo jest to miejsce gęsto zaludnione Trzeba ułatwiac zycie , a nie utrudniać. Jest prawo regulowane kodeksami , ale jest tez prawo zwyczajowe i to tez trzeba uszanować. Niech włodarze pomyslą co z tym zrobić. to jest rynek - ścisłe centrum . Po co tu ruch samochodowy?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.