Ponad 20 zastępów strażaków gasi potężny pożar w wytwórni pasz De Heus w Spytkowicach. Ogień poj
Potężny pożar w wytwórni pasz w Spytkowicach

Ponad 20 zastępów strażaków gasi potężny pożar w wytwórni pasz De Heus w Spytkowicach. Ogień pojawił się w jednej z wież technologicznych, w których znajdowała się pasza. To najprawdopodobniej samozapłon.

W sobotę (1.11) po godzinie 17:00 doszło do groźnego pożaru w wytwórni pasz De Heus w Spytkowicach. W ogniu stanęła mierząca 45 metrów wieża technologiczna, która służy do przechowywania różnych komponentów pasz.

Ogień pojawił się na 9 kondygnacji. W tej chwili do pożaru zadysponowano 24 jednostki straży w tym trzy podnośniki z Oświęcimia, Skawiny i Wadowic. Na razie nie mamy informacji o ewentualnych poszkodowanych - poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Cięższe jednostki, które pojawiły się na miejscu zastały otwarty pożar na dachu jednego z budynków, będących halą magazynową. Zagrożone były też cysterny do przewozu pasz, które stały bezpośrednio w okolicach palącego się obiektu. Na miejscu są władze gminy i powiatu.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w tej wytwórni. Dwa lata wybuchł tutaj pożar w jednym z silosów, udało się go szybko opanować Na szczęście ratownicy znają doskonale ten obiekt, kilkanaście dni strażacy z powiatu wadowickiego przeprowadzali tutaj ćwiczenia, które na pewno ułatwią akcję gaśniczą.

Policja ustala okoliczności tego pożaru. Wstępnie mówi się o samozapłonie.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+6 #1 radexxx 2014-11-02 12:42
jak rzecznik p. Cieciak informuje media ze ogień był na 9 kondygnacji ??? paliły sie paluszki w magazynie obok wierzy. masakra jakaś
Cytować
+3 #2 cieciak 2014-11-02 21:01
Tia.. cieciak to chyba nic nie wie.. no bez jaj, żeby po 2 czy 3 godzinach akcji on nie wiedział nic na temat tego gdzie się pali.. po co taki rzecznik?? Czyżby za wzór miał kotarbe?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.