Zmarły niedawno Jerzy Rojek, były więzień polityczny, działacz NSZZ "Solidarność", działacz społ
Jerzy Rojek spocznie na cmentarzu w Wysokiej

Zmarły niedawno Jerzy Rojek, były więzień polityczny, działacz NSZZ "Solidarność", działacz społeczny i jedna z barwniejszych postaci naszego regionu spocznie na cmentarzu w miejscowości Wysoka, w której mieszkał w ostatnich latach.

Znamy już datę pogrzebu  zmarłego niedawno  Jerzego Rojka. Znany, lubiany i niepokorny mieszkaniec naszego regionu spocznie w piątek (23.09) na cmentarzu w miejscowości Wysoka. Ceremonia pogrzebowa zostanie odprawiona w tutejszym kościele parafialnym. Różaniec w intencji zmarłego odbędzie się o godzinie 14:30, zaś msza święta żałobna o godzinie 15:00. Po zakończeniu uroczystości pogrzebowych ciało zostanie odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku o czym powiadomili pogrązeni  w smutku sąsiedzi i przyjaciele zmarłego.

 

Jerzy Rojek  był więźniem politycznym i działaczem NSZZ "Solidarność" huty "Baildon" w Katowicach, jednak ostatnie lata związał z naszym regionem. Przez lata mieszkał w Kalwarii Zebrzydowskiej, w ostatnim czasie zaś w Wysokiej.

Szefował Obywatelskiej Organizacji Strażniczej Watch Dog, przez co otrzymał przydomek "Wściekły pies", wydawca "Katakumb Kalwaryjskich w których nie bał się wyrażać swojego zdania o rządzących. Swego czasu był  niepokornym ale i bardzo barwnym mieszkańcem gminy Kalwaria Zebrzydowska naszego regionu.

Zasłynął dopisaniem sprayem nazwiska generała Jaruzelskiego na kalwaryjskim pomniku, peerlowskiej pamiątki propagującej komunizm, za co został ukarany mandatem. Złożył też wniosek aby podjąć działania zmierzające do usunięcia tego monumentu.

Mimo doświadczenia przez los, zawsze pogodny, życzliwy drugiemu człowiekowi i chętny do ciekawej rozmowy. Zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło 9 września w domu, w którym mieszkał.

Miał 69 lat. Będzie go brakować...


(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 wojtek 2022-09-23 21:31
peerelowskiej
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.