Sporo zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników gasiło pożar w jednym z zakładów st
Pożar w zakładzie stolarskim. Celowe podpalenie?

Sporo zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników gasiło pożar w jednym z zakładów stolarskich w Brodach (gmina Kalwaria Zebrzydowska). Strażacy i policja podejrzewają, że było to celowe podpalenie.

W poniedziałek (2.05) przed trzecią nad ranem, strażacy otrzymali informację o pożarze w jednym z zakładów stolarskich w Brodach. Służby powiadomił pracownik ochrony, który przybył na miejsce z powodu otrzymania sygnału z alarmu przeciwwłamaniowego. Przekazał, że drzwi do pomieszczeń były zamknięte na klucz, natomiast w piwnicy wybito okno. W pomieszczeniach, w których znajdowały się maszyny stolarskie, okleina, był spory ogień i zadymienie.

Na miejsce zadysponowano zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Kalwaria Zebrzydowska, OSP Brody oraz policję. Akcja gaśnicza trwała do godziny 5:59. Wygląda na to, że było to celowe podpalenie.

W pomieszczeniu w którym wybuch pożar, zamontowana była kamera monitoringu wizyjnego, która zarejestrowała nagłe pojawienie się płomieni na dużej powierzchni. Kamery zewnętrzne zarejestrowały zaś jedną osobę poruszająca się wokół budynku przed pożarem, oraz trzy osoby uciekające po wybuchu pożaru. Najprawdopodobniej ktoś wrzucił do budynku pojemnik z cieczą palną – poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy PSP Wadowice.

Straty wyceniono na 130 tysięcy złotych (mienie i budynkowe). Ocalono mienie warte 900 tysięcy złotych.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

0 #1 Cyrk 2022-05-02 13:53
Pewnie chcieli wolne 2 maja majówkę to podpalili.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.