Jak ostrzega policja, na Facebooku czy messengerze krążą mutacje tej, lub podobnych wiadomości. Nie k
 Policja ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi

Jak ostrzega policja, na Facebooku czy messengerze krążą mutacje tej, lub podobnych wiadomości. Nie klikajcie: to fałszywki, mające za zadanie przejść konto czy oszukać innych użytkowników.

W  sieci pojawił się rzekomy apel policji na temat poszukiwań 36-letniego mężczyzny z powiatu suskiego (ale krążą też mutacje dotyczące powiatu wadowickiego czy innych),  który to podczas transmisji na żywo miał katować psa. Nad wizerunkiem mężczyzny jest logo  znanego polskiego portalu internetowego sugerujące, że znajdujemy się na stronie tego portalu.

Natomiast sformułowania „pomoc-zwierząt” użyte w  adresie strony sugerują, przekierowanie z portalu tematycznego. Kliknięcie w zamieszczony na tej stronie film prowadzi do strony przeznaczonej do rzekomego logowania na Facebooku (strony łudząco podobnej do strony Facebooka). Chodzi prawdopodobnie o to by wyłudzić dane do logowania i przejąć czyjeś  facebookowe konto.  Może mieć to na celu zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przejęcia Messengera i nakłaniania znajomych osoby, której konto przejęte  do określonych działań czy np. przekazaniu kodu do BLIKA.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas podawania danych przez Internet. Zawsze należy dokładnie analizować otrzymywane komunikaty zawarte np. w wiadomościach sms, e-mail by uniknąć ataku na nasze dane dostępowe do internetowych profili, kont bankowych i innych usług – apeluje Małopolska Policja.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.