21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Z tej okazji burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński
W magistracie uczczono Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Były prezenty i życzenia

21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika. Z tej okazji burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zaprosił do urzędu członków Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy oddziale PTTK Ziemi Wadowickiej. Okazja do świętowania była podwójna.

Spotkanie z przewodnikami odbyło się w przeddzień ich święta, w środę (20.02) na sali sesyjnej wadowickiego magistratu. Wzięło w nim udział 15 przewodników zrzeszonych w wadowickim kole, na czele z prezes Marią Zadorą. Burmistrz Bartosz Kaliński wręczył im okolicznościowe prezenty i złożył życzenia.

Dziękując za Wasze codzienne zaangażowanie w rozwój i promocję turystyki w naszym regionie, życzę nieprzemijającej satysfakcji z pracy, niesłabnącej pasji i zapału, wielu zadowolonych turystów, owocnych spotkań, szkoleń i wspólnych wędrówek – życzył przewodnikom Bartosz Kaliński.

Warto dodać, że w tym roku Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy oddziale PTTK Ziemi Wadowickiej obchodzi 50-lecie istnienia. Jego początki wiążą się z pierwszym kursem zorganizowanym w 1968 roku. Kurs przewodników terenowych ukończyło 10 osób. 24 października 1969 roku odbyło się zebranie założycielskie Wadowickiego Koła Przewodników Terenowych. Pierwszym Prezesem została Maria Nieć. Kolejny kurs przewodników Beskidzkich i Terenowych zorganizowano w Wadowicach w 1971 roku. Ukończyło go 14 osób. Wraz z zakończeniem kursu uległa zmianie nazwa na Koło Przewodników Terenowych i Beskidzkich. Kolejnymi Prezesami Koła byli od 1978 roku: Tadeusz Pochopień, Zofia Jachnicka, Stanisław Kilian, Józef Hyrkiel, Józef Gabor, Bolesław Szczurek oraz obecna prezes Maria Zadora.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 taddek 2019-02-23 13:29
to jesst kólko geriatryczne
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.