Podobno ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV), jednak poja
Ruszają masowe polowania na dziki

Podobno ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV), jednak pojawiają się głosy, krytykujące takie działania. Tak czy inaczej na terenie Polski, jak i powiatu wadowickiego ruszają polowania zbiorowe na dziki.

Z polecenia Ministra Środowiska na terenie całego kraju rozpocznie się wkrótce masowy odstrzał dzików.  Takie działania mają ograniczać rozprzestrzenianie się  choroby świń o przebiegu ostrym lub przewlekłym, którą wywołuje  wirus afrykańskiego pomoru świń (ASFV). Jest on odporny na wysoką temperaturę, procesy gnilne, wędzenie, krótkotrwałe gotowanie, wysychanie, potrafi przetrwać do 6 miesięcy w mrożonym mięsie. Formalina w rozcieńczeniu 1% niszczy wirusa dopiero po 6 dniach. Źródło zakażenia stanowią chore świnie domowe oraz dzikie. Nosicielem pośrednim wirusa może być też człowiek.

Jak poinformował Zarząd Koła Łowieckiego KRUK w Zatorze, w soboty 19 i 26 stycznia na terenach m.in. gmin  Spytkowice i Andrychów w powiecie wadowickim odbędą się tak zwane polowania zbiorowe. Jak zaznaczają myśliwi, akcja będzie zsynchronizowana z innymi kołami łowieckimi w całym regionie. Lepiej więc uważać podczas spacerów w lesie, chociaż terytorium działania myśliwych powinno być odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.

Masowe odstrzały dzików spotykają się w ostatnim czasie ze sporą krytyką nie tylko miłośników przyrody ale też i zwykłych obywateli, którzy uważają takie działania za barbarzyńskie.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Zatroskany 2019-01-11 22:38
Teraz sie ci pożal sie boże obrońcy znaleźli. Za poprzedniej władzy rok w rok średnio po 200 kilkadziesiąt tysięcy odstrzeliwano, ale dopiero za PiS uaktywnili się z Bożej łaski obrońcy zwierząt.
Cytować
-8 #2 ted1962 2019-01-11 22:52
Jak rzesz,bym był szczęśliwy,jak by ci myśliwi,zamiast do tego dzika,sami sobie w dupę,strzelili. Tacy żeście są mądrzy,to odstawcie swoją broń,i gołymi rękami powalcie go.Nie mieli byście gdzie uciekać,bo jeden debil,minister wyciął drzewa wam,a ten drugi,boi się żeby przypadkiem nie było afrykańskiego pomoru,PIS-owsk ich świń.
Cytować
-3 #3 Boss 2019-01-12 10:24
Zabijać dziki nie.Zabijac nienarodzone dzieci tak.Obraz lewicowego społeczeństwa ,sodomia igomoria.
Cytować
+5 #4 XD 2019-01-12 13:41
Cytuję Boss:
Zabijać dziki nie.Zabijac nienarodzone dzieci tak.Obraz lewicowego społeczeństwa ,sodomia igomoria.

Głupi jesteś
Cytować
+2 #5 Kozak 2019-01-12 14:42
Ptasia grypa atakowała zabito miliony ptaków,niebiesk ie języki miliony krówek jakoś nikt ich nie bronił .
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.