Od 1 stycznia tego roku na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości dostępny jest publiczny rejestr sprawc
Mieszkańcy Wadowic w rejestrze sprawców przestępstw seksualnych

Od 1 stycznia tego roku na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości dostępny jest publiczny rejestr sprawców przestępstw na tle seksualnym. W wykazie są także osoby z Wadowic.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości opublikował dane wraz ze zdjęciami osób, które zostały skazane za tak zwane przestępstwa na tle seksualnym. Znajdują się w nim zdjęcia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz szczegóły spraw sprawców najgroźniejszych przestępstw seksualnych. Rejestr publiczny jest w całości jawny i bezpłatnie dostępny w internecie. Można z niego korzystać bez konieczności rejestrowania się na stronie i logowania. Strona umożliwia wyszukiwanie danych po nazwisku albo nazwie miejscowości.

Rejestr składa się z dwóch części ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mają korzystać przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi (m.in. dyrektorzy szkół). Ten drugi dostępny był już od października ubiegłego roku.

Spośród sprawców czynów popełnionych przed 1 października 2017 roku do rejestru publicznego mogą trafili sprawcy zgwałceń popełnionych ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałciciele, których ofiarami były dzieci poniżej 15 roku życia. Każdy z tych sprawców, jeśli został skazany przed 1 października 2017 roku ma jednak prawo wystąpić do sądu z wnioskiem o wyłączenie jego danych z Rejestru publicznego.

W przypadku sprawców czynów popełnionych od 1 października 2017 roku do Rejestru publicznego mogą trafić sprawcy zgwałceń popełnionych ze szczególnym okrucieństwem, gwałciciele, których ofiarami były dzieci poniżej 15 roku życia, a dodatkowo także recydywiści - jeśli którekolwiek przestępstwo na tle seksualnym popełnili na szkodę małoletniego (do 18 roku życia) i zostali uprzednio skazani na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia jej wykonania. Decyzję o umieszczeniu tych sprawców w Rejestrze publicznym sądy będą podejmowały przy orzekaniu wyroków.

W wykazie znalazło się dwóch mężczyzn urodzonych w Wadowicach.

Rejestr znajduje się TUTAJ.

(AS)
(zdjęcie: zrzut ekranu ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 wnikliwy 2018-01-04 12:53
https://hairwald.wordpress.com/2018/01/04/ksieza-pedofile-sa-chronieni/
Cytować
+2 #2 Monika 2018-01-08 21:59
Bardzo dobrze pomyslane niech cała Polska widzi tych przestępców sama mam dzieci aż strach pomyśleć
Cytować
+2 #3 haha 2018-01-10 12:35
To juz wiadomo czemu takie rotacje plebsów są w parafiach WSTYD i HAńba jednak niektórzy są ponad prawem
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.