W ostatnim czasie na terenie powiatu wadowickiego znowu dochodzi do prób oszustw na osobach starszych me
Oszuści znowu próbują wyłudzić pieniądze metodą ''na wnuczka''

W ostatnim czasie na terenie powiatu wadowickiego znowu dochodzi do prób oszustw na osobach starszych metodą "na wnuczka". Policja  przestrzega. Poinformujcie babcie i dziadka.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach, w ostatnim czasie na terenie powiatu wadowickiego nasiliły się próby wyłudzenie pieniędzy od osób starszych, samotnie mieszkających, metodą na tzw. „wnuczka”.

Sprawcy kontaktując się telefonicznie z wytypowanymi przez siebie osobami, wykorzystując w rozmowach autorytet policji i prokuratury podają się za osoby bliskie dla rozmówcy - wnuczka, syna – informując przy tym, że znalazły się w trudnej sytuacji i pilnie potrzebują określonej kwoty pieniędzy — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Tak było m.in. w poniedziałek (2.10), kiedy została oszukana 67-latka z powiatu wadowickiego. Z poszkodowaną skontaktowały się telefonicznie nieznane osoby podające się za córkę i prokuratora, którzy powiadomili kobietę, że zięć spowodował wypadek drogowy i jeśli nie wpłaci ona kaucji w kwocie 40 tysięcy złotych mężczyzna zostanie aresztowany. Kobieta dopiero po rozmowie z córką zorientowała się, że została oszukana. Było jednak za późno, ponieważ kobieta przekazała ustaloną kwotę nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł do jej domu.

Policja apeluje, aby w podobnych przypadkach zachować czujność, sprawdzić czy rozmówcą jest na pewno wnuk lub inny członek rodziny.

Jeżeli odbiorą państwo podobny telefon prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, proszę nawiązać kontakt z osobą bliską, celem weryfikacji podawanych przez rozmówce informacji. Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu — dodaje rzeczniczka wadowickiej policji

W przypadku podejrzenia, że osoba dzwoniąca próbuje nas oszukać niezwłocznie powiadamiamy o takiej próbie najbliższe jednostki policji pod numerem telefonu  997.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.