Przypadkowi świadkowie chcieli go zatrzymać, widząc jego manewry za kierownicą. Daleko jednak nie uci
61-latek po pijaku próbował uciec autem. Rozbił się na słupie

Przypadkowi świadkowie chcieli go zatrzymać, widząc jego manewry za kierownicą. Daleko jednak nie uciekł. 61-letni kierowca rozbił się na słupie sygnalizacji świetlnej kilkaset metrów dalej. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi.

W niedzielę (24.09) około godziny 12:45 w Andrychowie doszło do mrożących krew w żyłach zdarzeń. Samochód osobowy peugeot wymusił tutaj pierwszeństwo, ruszył z piskiem a jego kierowca stylem jazdy sprawiał wrażenie pijanego.

Jechaliśmy z Górnicy, zauważyłam auto które wyjechało z drogi podporządkowanej. Kierowca tego samochodu wymusił pierwszeństwo i zaczął jechać wężykiem. Zatrzymał się na pierwszych światłach do których dotarł. Zatrzymaliśmy się koło niego i zapukaliśmy w szybę. Chcieliśmy mu wyjąć kluczyki ze stacyjki bo czuliśmy, że jest pod wpływem alkoholu. W momencie gdy maż sięgał do stacyjki on ruszył z piskiem. Jechaliśmy za nim, trąbiąc, żeby przechodnie uważali na drodze ponieważ przejeżdżał na czerwonym świetle — relacjonuje Nowinom Andrychowskim kobieta

Kierowca samochodu daleko jednak nie ujechał: rozbił się na słupie sygnalizacji świetlnej kilkaset metrów dalej. Świadkowie widząc co się stało wezwali policję. Na miejsce przyjechali mundurowi i zastęp strażaków zawodowych z JRG Andrychów. Ich obawy co do stanu mężczyzny potwierdziły się.

61-letni kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 2,26 promila w wydychanym powietrzu — poinformowała nas Agnieszka Petek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach

Pijakowi, mieszkańcowi Andrychowa, zostało zatrzymane prawo jazdy. Odpowie on też przed sądem za swoje wyczyny. Brawa należą się dla małżeństwa za szybką i skuteczną reakcję.
(MG)
(zdjęcie: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-5 #1 tornado 2017-09-25 10:56
zestresowali go to sie rozbił ,20 lat temu to sie przy tej dawce spokojnie do domu wracało i nic
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.