Nietypowa akcja. Strażacy ratowali psa, który znalazł się na środkowym filarze mostu kolejowego w Wa
Strażacy ratowali przed utonięciem psa. Siedział na filarze mostu kolejowego

Nietypowa akcja. Strażacy ratowali psa, który znalazł się na środkowym filarze mostu kolejowego w Wadowicach. Przestraszonego zwierzaka udało się uratować przed wysoką wodą spuszczaną ze zbiornika. Jak się tam znalazł?

Taka nietypowa akcja ratownicza. W sobotę (23.09) przed godziną 18:00 strażacy otrzymali informację, że na środkowym, betonowym filarze mostu  kolejowego w Wadowicach siedzi wystraszony pies.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice i faktycznie, okazało się, że na filarze znajduje się wystraszony kundelek, który jakimś cudem znalazł się tutaj i ze względu na wysoki stan wody w Skawie, nie może dostać się na ląd. Prawdopodobnie zwierzak wszedł na betonową wyspę w momencie w którym spuszczano wodę ze Zbiornika Świnna Poręba. Istnieje też możliwość,że ktoś go tutaj  zostawił.

Wydostać czworonoga nie było łatwo, bo przestraszony całą sytuacją pogryzł ręce strażaka (na szczęście ubrane w rękawice), który przy pomocy linki zabezpieczającej wyciągnął go na most. Pies został oddany na obserwacje w ręce firmy zajmującej się znalezionymi na terenie gminy Wadowice zwierzętami.

Cała zdarzenie zakończyło się więc szczęśliwie.

(MG)
(zdjęcie: JRG Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+14 #1 endriu 2017-09-23 19:26
Dajcie fotke psiaka moze wiemy do kogo nalezy.
Cytować
-7 #2 pies 2017-09-23 21:16
Cytuję endriu:
Dajcie fotke psiaka moze wiemy do kogo nalezy.


Lepiej być psem niż człowiekiem bo ma natychmiastową pomoc a człowiek na badania musi czekać ROK !!! :D
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.