To nie Prima Aprilisowy żart, jak mogłoby się wydawać: LKS Skawa zagra z Wisłą Kraków w Wadowicach
Skawa zagra z Wisłą

To nie Prima Aprilisowy żart, jak mogłoby się wydawać: LKS Skawa zagra z Wisłą Kraków w Wadowicach. Drużyna kobiet LKS Skawa Jaroszowice zagra mecz sparingowy z juniorkami zespołu Wisła Kraków na sztucznym boisku  MKS Skawa w Wadowicach.

Mecz odbędzie się w świąteczny poniedziałek (1.04)  godzinie 14:00. Zespół LKS Skawa przygotowuje się do rozgrywek w wojewódzkiej V lidze KEEZA kobiet. W ostatnich spotkaniach pokonał 7:3 LKS Orzeł Dębno, a ostatnio 1:0 zawodniczki LKS Skalnik Trzemeśnia. Więc można powiedzieć, że ekipa z Jaroszowic jest w przysłowiowym „gazie” jednak trzy rozegrane w historii mecze z drużyną Wisły Kraków, 0:13 w Pucharze Polski z seniorkami w sezonie 2022/2023 oraz dwa na początku tego 2024 roku podczas obozu przygotowawczego juniorek Wisły Kraków w dwóch meczach odpowiednio 1:3 i 0:11 nie napawają optymizmem - wręcz można powiedzieć, że przy bilansie w trzech meczach 1:25 można spodziewać się ciężkiego meczu, żeby nie powiedzieć srogiego lania „nomen omen” w lany poniedziałek, ale za to można się spodziewać wielu pięknych goli oraz emocji, a i jak widać Wiśle Kraków też da się strzelić wymarzoną bramkę.

Zapowiada się ciekawy mecz więc tym bardziej zapraszamy na to i kolejne spotkanie w wykonaniu dziewczyn z powiatu wadowickiego. Kolejny test mecz odbędzie się również w niedziele, ale 7 kwietnia o 14:00 z v-ce liderkami 4 ligi śląskiej, a konkretnie LKS Bestwina, który będzie można powiedzieć pierwszym meczem ogólnopolskim drużyny damskiej LKS Skawa Jaroszowice w wydaniu seniorek bo nasza ekipa zagra z drużyną ze Śląska – mówi nam Franciszek Sarapata.

 

Inauguracje rozrywek ligowych V ligi KEEZA kobiet Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Jaroszowianki rozpoczną w niedzielę 14 kwietnia i udadzą się na wyjazd do KS Bronowianka Kraków gdzie zagrają o godzinie 16:00, jak wstępnie planuje gospodarz. Osoby, które będą na meczu w lany poniedziałek, czyli popularny śmigus-dyngus mogą ze sobą zabrać zapas wody: po zakończeniu meczu i podziękowaniu za mecz, osoby chętne mogą symbolicznie kontynuować tradycje mokrego świątecznego poniedziałku, oczywiście w w sposób kulturalny.

Zachęcamy do wspierania drużyny dziewczyn z LKS Skawa Jaroszowice zarówno na meczach jak i w sieci na ich profilu Facebook https://www.facebook.com/WomenSkawaJaroszowice

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.