Trwa 78. Tour de Pologne. Kolarze podczas piątego etapu przejadą przez powiat wadowicki,  odwiedzą je
Kolarze 78. Tour de Pologne przemkną przez gminę Andrychów. Zobaczcie gdzie i kiedy

Trwa 78. Tour de Pologne. Kolarze podczas piątego etapu przejadą przez powiat wadowicki,  odwiedzą jednak gminę Andrychów. Zobaczcie gdzie i kiedy!

Trwa  78. Tour de Pologne, który w tym roku potrwa do niedzieli (15.08).  Kolarze i tym razem przejadą przez powiat wadowicki, ale niestety ominą Wadowice. Zawitają wyłącznie do niewielkiej części gminy Andrychów, konkretnie w Targanicach. Stanie się to podczas piątego etapu, który odbędzie się w piątek (13.08). Zawodnicy wystartują wtedy z Chochołowa, gminy Czarny Dunajec do Bielska-Białej przez Chochołów, malownicze góry czy Beskid Andrychowski. Łączna długość etapu wyniesie 173 kilometry.

Na trasie zaplanowano następujące premie: trzy Premie Górskie I kategorii – Przełęcz Krowiarki, Kocierz i Przełęcz Przegibek oraz Premia Lotna LOTTO w Gminie Andrychów. Kibice, którzy chcieliby dopingować kolarzy, poniżej mogą zobaczyć dokładną rozpiskę czasów i miejsc przejazdów. Warto pamiętać, aby przy trasie ustawić się wcześniej, ponieważ drogi będą zamykane przed przejazdem.

Przypomnijmy, że Tour de Pologne (Wyścig dookoła Polski, TdP) to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie naszego kraju, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.