Rusza 78. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze przejadą przez powiat wadowicki, niestety w tym roku o
Rusza 78. Tour de Pologne. Kolarze ominą tym razem Wadowice

Rusza 78. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze przejadą przez powiat wadowicki, niestety w tym roku ominą Wadowice. Odwiedzą jednak gminę Andrychów.

W poniedziałek (9.08) rusza 78. Tour de Pologne UCI World Tour, który w tym roku potrwa do 15 sierpnia. Kolarze i tym razem przejadą przez powiat wadowicki, ale niestety ominą Wadowice. Stanie się to podczas piątego etapu, który odbędzie się w piątek (13.08). Zawodnicy wystartują wtedy z Chochołowa, gminy Czarny Dunajec do Bielska-Białej przez Chochołów, malownicze góry czy Beskid Andrychowski.

Na trasie zaplanowano następujące premie: trzy Premie Górskie I kategorii – Przełęcz Krowiarki, Kocierz i Przełęcz Przegibek oraz Premia Lotna LOTTO w Gminie Andrychów.

Niestety w tym roku kolarze nie przejadą przez Wadowice.

 

 

Przypomnijmy, że Tour de Pologne (Wyścig dookoła Polski, TdP) to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie naszego kraju, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce organizowanych regularnie. Od 1. edycji w 1928 do 49. w 1992 posiadał status wyścigu amatorskiego (jedynie w 1974 wyjątkowo rozgrywany był w formule open z udziałem zawodowców). Od 1993 – po przejęciu organizacji przez Czesława Langa – jest w pełni zawodowy. Od 2005 należał do cyklu UCI ProTour, od 2009 do UCI World Ranking, od 2011 do UCI World Tour.

Tak wyglądał przejazd kolarzy Tour de Pologne przez Wadowice w ubiegłym roku:

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-7 #1 Maka Paka 2021-08-09 12:37
Kurde de polugne potrzebne jak kudły w dupie.
Cytować
+5 #2 Wysoka 2021-08-09 14:54
Nie tylko kolarze omijają Ciulowice
Ale wszyscy :o
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.